Zimní masky na vlasy udělají vaše vlasy krásnějšími a zdravějšími

Když přijdou mrazy, lidské tělo začne šetřit energií a zároveň zpomalí vnitřní procesy. Letní radosti tedy vystřídá ospalost a sklíčenost. Je důležité si uvědomit, že zimní deprese může infikovat nejen tělo, ale i naše vlasy. V zimě zmatní, zpomalí růst a také ztratí lesk. To vůbec není důvod k rozčilení. Účinné zimní vlasové masky, které se snadno připravují na základě produktů v lednici, pomohou dodat vlasům sílu a bojovat proti mrazům a vánici.

Jaké masky by se měly dělat v zimě pro mastné vlasy?

Maska na bázi šťávy z aloe a medu příznivě ovlivní stav pokožky hlavy, zlepší prokrvení folikulů a také sníží tvorbu kožního mazu. K jeho přípravě budete muset vzít: 1-2 čajové lžičky šťávy z aloe a 1 polévkovou lžíci tekutého medu. Dále jsou složky dobře promíchány a aplikovány na kořen hlavy. Chcete-li zvýšit účinnost této masky, po jejím nanesení budete muset zakrýt hlavu potravinářskou fólií a zahřát ji froté ručníkem.

Pokud má žena hodně mastné vlasy, můžete si udělat i rehabilitační jehličnatý odvar. K tomu se odebere hrst jehličí, umyje se a vaří se 20 minut. Výsledný odvar se slije a denně aplikuje na kořen hlavy. To se provádí masážními pohyby až do úplného vysušení. Neustálým používáním takového odvaru můžete snížit produkci kožního mazu a zároveň obnovit buněčný metabolismus.

Maska s esenciálními oleji z bergamotu, citronu, eukalyptu a máty pomůže obnovit rovnováhu pokožky a posílit vlasové folikuly. Oleje lze přidávat jak do vlasových masek doma v zimě, tak do uchování masek. Pokud jde o použití těchto olejů v čisté formě, je to zakázáno. Koncentráty jsou vysoce agresivní pro pokožku hlavy a vlasy. Obnovení a zvlhčení kadeří pomocí olejů se velmi doporučuje v zimě a brzy na jaře.

Užitečné zimní domácí masky na vlasy

  1. Výživná maska. Aby kadeře lépe rostly, budete jim muset poskytnout správnou výživu. K tomu se se žloutkem z jednoho slepičího vejce smíchají tři kapky grapefruitového esenciálního oleje, lžíce čerstvé zázvorové šťávy, půl lžičky tinktury z feferonky a lžička vitaminu E a A. Složky se důkladně promíchají, dokud se nezíská homogenní hmota. Taková zimní maska ​​by měla být aplikována na kořenovou část a celou délku vlasů. Nechte ho na hlavě asi 15 minut. Tento postup pro aplikaci masky se vyplatí opakovat 2-3x týdně v kombinaci s mytím při použití šamponu.
  2. Pro poškozené vlasy. Vlasové masky tohoto typu v zimě jsou určeny k posílení poškozených a oslabených vlasů. K přípravě takové směsi je třeba smíchat 100 gramů žitné strouhanky a 1 šálek horké syrovátky. Poté se hmota infuzí po dobu 4 hodin. Poté se k ní přidají 2 křepelčí vejce. Takovou zimní masku si na vlasy nanesete jen hodinu. Pro větší účinnost by měl být nástroj používán několikrát měsíčně. Díky této masce je v zimě zajištěna úžasná péče o vlasy. Současně se znatelně zlepšuje stav vlasů.
  3. Hydratační maska. Ve velké lžíci jogurtu nebo jiného fermentovaného mléčného výrobku musíte přidat malou lžíci glycerinu a vejce, poté je třeba vše promíchat. Roztok se aplikuje s velkou opatrností na hlavu a izoluje se ručníkem nebo jiným podobným prostředkem. Pro dosažení vážného účinku by se měl uchovávat pouze dvacet minut. V zimě tento recept používá mnoho žen, které preferují domácí kosmetiku.
  4. Proti lupům. V procesu přípravy takové masky je třeba smíchat 2 lžičky lopuchového oleje, 2 lžičky čerstvého medu a 1 žloutek. Poté se hmota vtírá do pokožky hlavy a trvá asi čtyřicet minut. Takový zimní postup se provádí jednou týdně. Tento typ přípravku je skvělý pro zlepšení stavu lámavých a padajících vlasů.
  5. Pro zvětšení objemu vlasů. Zimní masky na vlasy doma jsou také určeny ke zvýšení objemu. Jejich příprava nevyžaduje úsilí. Za tímto účelem se list agáve umístí na několik hodin do chladničky, poté se rozdrtí mixérem. Hmota by měla být homogenní. Taková maska ​​se vtírá do pokožky hlavy a kořenové části a je také rozložena po celé délce vlasů. Zároveň je důležité vyvarovat se nanášení masky na konečky kudrlin, protože jinak vlasy načechrají. Konečky vlasů lze mazat pouze olivovým olejem.

Účes pro vlnité vlasy (28 fotografií)

Jak vytvořit kaskádu střihů pro dlouhé vlasy?