Žehlení na plocho pro krátké vlasy: způsoby tvorby a výsledek

Ženy dlouhou dobu považovaly přirozeně rovné vlasy za obrovskou výhodu, protože se daly upravovat do jakéhokoli účesu i s trvalou. S kadeřemi to bylo mnohem obtížnější, dokud neexistovaly žehličky na narovnání vlasů. Dnes existuje široká škála různých žehliček s tryskami, které pomáhají dát zámkům jiný tvar: zvlnění, kudrlinky, kudrlinky a další. Žehlení je velmi jednoduché a hlavním pravidlem je správný postup. Je důležité nepřeexponovat tepelné zařízení na pramenech. Vytvoření tohoto typu stylingu je jednou z nejoblíbenějších technik, které lze aplikovat doma.

Tipy pro výběr žehličky, která je vhodná pro vytváření stylingu na krátkých pramenech

 • Nejbezpečnější termopřístroje na vlasy jsou ty z keramiky, turmalínu, titanu, teflonu nebo mají přídavnou chladící mramorovou vložku. Takové materiály způsobují minimální poškození vlasů, což umožňuje nástroji snadno klouzat po pramenech. Ze všeho nejvíc vlasům škodí kovový povlak.
 • Pokud jsou vlasy upravovány žehličkou, pak by šířka desek pro curling bob a jiné krátké střihy měla být malá. Úzké jsou ty pláty, které jsou menší než 3 centimetry.
 • Pokud je žehlicí deska tenká, kudrlinky budou pružnější.
 • Tempo zařízení pro navíjení krátkých vlasů by mělo mít zaoblené okraje. Takže na pramenech nezanechá záhyby.
 • Při vytváření vlasového stylingu je výhodnější používat zařízení s plovoucím nástavcem.
 • Je vhodné zakoupit žehlící model bez mezery mezi plochami, nebo se rozhodnout pro variantu, kdy mezera nepřesahuje 1 milimetr.
 • Termostat zjednodušuje obsluhu nástroje, protože umožňuje nastavit režim, který vyhovuje konkrétnímu typu vlasů.
 • Maximální teplota ohřevu nebude záviset na délce, ale na struktuře pramene. Pokud jsou vlasy husté a husté, měli byste použít zařízení, kde je tento indikátor 230 ° C. Tenké a měkké kudrlinky netolerují tak silné zahřívání, a proto v této situaci stojí za to vybrat zařízení s dolní horní hranicí.
 • Rychlost ohřevu žehličky na vlasy je čistě individuálním kritériem. Někdo může počkat a někdo potřebuje častý styling vlasů v krátké době, kdy se počítá každá minuta. Ve druhé situaci budou preferovány modely, které jsou připraveny k použití po 5-10 sekundách po zapnutí. „Zlatý průměr“ je 10-30 sekund.
 • Užitečnou možností pro žehličky je ionizace. Zmírňuje statické namáhání kadeří.
 • Otočná šňůra se během provozu nezamotá, a proto vydrží déle než obvykle.
 • Pokud potřebujete koupit zařízení pro vytváření kudrlin, měli byste dát přednost modelům s výkonem vyšším než 25-30 wattů. Pokud se styling provádí žehličkou na krátkých vlasech, bude vyžadována vyšší teplota než při rovnání.

Možnosti úpravy krátkých vlasů žehličkou

 1. Objemový styling. Takový styling na krátkých vlasech žehličkou zahrnuje rozdělení pramene na 2 části. Vršek bude potřeba dočasně zafixovat sponkou do vlasů. Dále se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Poté se střídavě prameny zespodu navíjejí na nástroj. K tomu je každý z nich upnut zařízením, vyhlazen po celé délce a hrot je zabalen z obličeje. Poté můžete sponku vyjmout a vlasy rozčesat. Takže musíte navinout všechny prameny a zkroutit je ze středu. V době vytváření stylingu každé kadeře se vyplatí jednou otočit žehličkou kolem její osy. Dále je účes korigován prsty a fixován v jedné poloze. Aby vlasy získaly ještě větší objem, je nutné nadzvednout horní část vlasů a nastříkat lak na kořínek hlavy.
 2. Stohování s vertikálními kadeřemi. Pokud je vytvořen takový styling, pak se jeden pramen oddělí a upne u kořenů. V tomto případě by měla být žehlička na vlasy umístěna svisle. Nástroj by měl být otočen po celé délce o 180 °C. Tenké prameny vám umožní získat malé kudrlinky a silné prameny – větší. Vlasy budete muset tímto způsobem zkroutit beze stopy a poté jsou fixovány lakem.
 3. Styl plážových vln. Chcete-li vytvořit tuto stylingovou možnost pro krátké vlasy, musíte nejprve lehce posypat prameny po celé délce speciálním sprejem. Dále jsou rozděleny do několika částí. Ustoupíme-li od konců každého z nich o několik centimetrů, vyplatí se začít navíjet prameny z obličeje kulmou. Každá část je navinutá pouze doprostřed. Dále bude potřeba prameny jemně přitáhnout žehličkou ke konečkům vlasů. Nad středem by měly zůstat rovné. Výsledný styling je zafixován fixačním lakem.

Svatební účes pro dlouhé vlasy: nejkrásnější možnosti

Hořčičná maska, jejíž recept na vlasy je jednoduchý, má léčivý účinek