výběr fotografií a funkce výkonu

Bob účes sám o sobě znamená kombinaci 2 účesů. Z stříšky tento účes získal rovný, rovnoměrný řez a od fazole – odstupňování a zúžení objemu vlasů směrem dolů. Bob účes je zcela univerzální. Vše závisí na struktuře vlasů, zvolené délce, nepřítomnosti nebo přítomnosti ofiny. Konečná verze tohoto účesu bude také záviset na způsobu barvení, stylingu a samozřejmě na práci stylisty. Tento účes se vyznačuje poměrně obtížnou technikou.

Jak se stříhají vlasy pod bob-car: krok za krokem

Mírně vlhké vlasy s dělením nakresleným svisle a vodorovně bude třeba rozdělit do 4 pracovních oblastí.

Práce bude muset začít od spodní části hlavy a zároveň oddělit prameny vodorovnými přepážkami.

Vlasy musí být stříhány podél linie rovnoběžné s růstem vlasů. Současně by měly být prameny vytaženy nahoru 2 prsty a řezány v přímé linii.

Stejným způsobem musíte zpracovat celou spodní okcipitální oblast až po samotné dělení, které se nachází na úrovni uší. V tomto případě by se měly objevit označené čáry: hranice podél horní úrovně, která bude začátkem takzvané „čepice“ a hranice podél spodní úrovně.

V oblasti temene hlavy bude nutné pokračovat ve stříhání metodou „pramínek po pramenu“. V tuto chvíli se budete muset zaměřit na vybranou úroveň „kloboukové“ linie.

Bobový účes pro krátké vlasy, jehož fotografie je uvedena v článku, dále zahrnuje stříhání vlasů v bočních zónách. V zadní části hlavy by měla být dosažena dokonale rovná linie vlasů.

Ošetření čelní zóny hlavy bude probíhat podle následujícího schématu: nejprve se vlasy vyčešou ve směru jejich přirozeného růstu a poté se ofina ostříhá technikou „pramínek po prameni“.

Poté se odstraní rohy, které vznikly v přechodových zónách. Dále je potřeba narovnat lemování po celém obvodu hlavy a dovést bobový střih k dokonalosti.

Jaká je specifičnost střihu bob pro ženy?

 • Dámský krátký střih bob, jehož fotografie dobývá ženy v kosmetických časopisech, kombinuje prvky 2 klasických typů – „bob“ a „čtverec“, přičemž z nich bere jen to nejlepší.
 • Bob-car pro krátké vlasy je ideální v kombinaci s rovnými prameny. Tato vlasová struktura nejlépe zdůrazňuje jasnost a grafické linie tohoto střihu. Současně není zakázáno dělat takový účes jak na kadeřích, tak na kudrnatých vlasech. Tato kombinace má také svou výhodu – získáte spíše jemný a ženský vzhled.
 • Moderní kadeřníci vnímají bobový střih jako základ mnoha dalších moderních a módních účesů.
 • Pokud uděláte krátký bob, bude snazší vybrat si z různých stylingových možností pro střih, což dává ženě prostor pro kreativitu. Postranní prameny jsou zastřiženy přibližně v linii úst a horní část hlavy je kratší. Vzniká tak bujný a vyvýšený zátylek.
 • Za tímto účesem může poněkud připomínat „klobouk“, který rámuje hlavu.
 • V krátké variaci bob-caru je často dokonce oholen zadní část hlavy. Zároveň je žádoucí nechat horní vlasy dlouhé a krk s nimi zakrýt jen částečně.
 • Přední prameny v tomto střihu budou vždy prodloužené.
 • Bob-car pro krátké vlasy, jehož fotografie je krásná, zahrnuje vytvoření třesků různých variací a úprav.
 • Bob-kara bude mít jasné linie a určitou geometrii.
 • Účes tohoto typu je poměrně objemný. Tato okolnost nám umožní považovat ji za vynikající volbu pro ženy s tenkými a řídkými vlasy. Co se týče hustých vlasů, tak na nich vypadá skvěle i bob-car.

Fotka

Různé způsoby, jak vytvořit bob na krátkých vlasech

 1. S prodloužením pramene. Tato variace střihu bob je považována za zajímavou kombinaci 2 různých střihů. Velkolepý přechod od krátce střiženého zátylku k prodlouženým pramenům v přední části hlavy vytvoří zcela nový výrazný a neobvyklý vzhled. Samotný přechod ze zadní části hlavy na temporální může být proveden hladce, nebo může být proveden v přímé linii. Je také možné ponechat přední prameny mírné nebo chytlavé délky, což jim dává symetrický nebo asymetrický charakter. Každá z těchto nuancí může transformovat obraz vytvořený ženou.
 2. S maturitou. Velkolepou alternativou ke klasickému bobovému střihu by byla promoce na vlasech, to znamená rámování spodního okraje vlasů ve formě roztrhaných nebo měkkých přechodů. Tento kaskádovitý účes dodá tváři se čtvercovým nebo zaobleným tvarem sofistikovanost a odvede zbytečnou pozornost od nízkého čela nebo těžké brady.
 3. S objemem u koruny. Ideální volbou pro tenké vlasy je bob s objemem na koruně, střižený do kaskády. Hlavním úkolem, který stojí před každou ženou, která má řídké nebo málo husté vlasy, je vytvoření optimálního efektivního objemu. K tomu slouží kaskádová technika.
 4. S měkkými konturami. Bobový účes s měkkými konturami bude ideální pro zralé ženy, protože postrádá rysy mládí a pobuřující drzost. Jemnost a hladkost linií v přechodu od ofiny k hlavní linii „klobouku“ dodá obraz tajemství, ženskosti a stylové sofistikovanosti. Protáhlý obličej v kombinaci s jemnými konturami takového krátkého sestřihu vypadá neuvěřitelně jemně a elegantně.

Ženské jednoduché účesy pro dlouhé vlasy: nápady pro módy

Maska na vlasy Estel vám umožní vrátit bývalou krásu vašim kadeřím