Vlasy ošetřujeme maskou s lopuchovým olejem na vlasy

Existuje mnoho technologií pro použití a receptů na přípravu vlasových masek na bázi lopuchu. K takovým maskám se přidávají různé přísady: vejce, mléčné výrobky, oleje, tinktury, bylinné odvarky. Při výběru komponentů je důležité pochopit účel, pro který se používá domácí maska ​​na vlasy z lopuchového oleje.

Účel lopuchového oleje na vlasy

Nejzákladnějším účelem lopuchového oleje je boj proti vypadávání vlasů. Tato složka působí na kořen hlavy a zároveň posiluje vlasové folikuly, což zabraňuje vypadávání vlasů. Lopuchový olej také zlepšuje buněčnou cirkulaci pokožky hlavy, čímž zlepšuje výživu kořínků vitamíny a kyslíkem. Další taková složka tlačí zmrzlé cibule k růstu a vývoji, což přispívá k jejich probuzení. Použití lopuchového oleje je účinný způsob, jak dodat vlasům hustotu. Tento nástroj pomáhá i při nejprogresivnější alopecii, kdy jsou již patrné lysiny a lysiny. Neustálé používání oleje napíná plešatá místa s novými mladými pramínky.

Lopuchový olej obnovuje vlasy a podporuje jejich zvýšený metabolismus. To zase umožňuje eliminovat odumřelé buňky, kde se místo toho tvoří zdravá a mladá tkáň. V tomto ohledu je tak užitečná maska ​​na vlasy, ve které hraje hlavní roli lopuchový olej. Tato složka je navíc jedním z nejúčinnějších prostředků pro hojení vlasů po trvalé nebo barvení.

Lopuchový olej má také antimikrobiální a baktericidní vlastnosti. Díky tomuto nástroji můžete překonat plísňovou suchost a odlupování pokožky hlavy. Lopuchový olej jemně zmírňuje podráždění a svědění, zmírňuje zánětlivá ložiska. Tento neuvěřitelný produkt také inhibuje růst bakterií, které mohou způsobit seborrheu a lupy. Olej tohoto typu odstraňuje problémy na měsíc neustálého používání.

Lopuchový olej báječně působí na suché, roztřepené a lámavé konečky. Působí blahodárně na samotnou strukturu vlasu, čímž je zdravější a hustší. Olej ve složení domácích masek utěsní šupinky a konečky vlasů, takže se stanou hladkými, lesklými a zářivými.

Kyselina askorbová, která se nachází ve velkém množství ve složení lopuchového oleje, chrání vlasy a vytváří na jejich povrchu tenký, beztížný film. Tato ochranná bariéra chrání kadeře před vlivem okolních faktorů: počasí a tepelné zátěže. Lopuchový olej nejen zahušťuje vlasový stvol, ale také zvyšuje počet kadeří. V tomto ohledu úplný průběh léčby takovým olejem způsobí, že vlasy budou 1,5krát silnější.

Lopuchový olej se také používá v boji proti neposlušným a tvrdým vlasům, které trčí různými směry. Tento typ oleje je učiní měkčími, hladšími a pružnějšími. Domácí masky s lopuchovým olejem umožní vlasům udržet tento tvar po dlouhou dobu. Účesy tak vydrží déle.

Lopuchový olej dále zvyšuje produkci přirozeného melaninu, který je zodpovědný za udržení přirozeného odstínu vlasů. To umožňuje zabránit brzkému výskytu šedých vlasů.

Jaké masky na bázi lopuchového oleje jsou účinné?

  1. Lopuchový olej + vejce + citron. Pro křehké a suché kadeře jsou takové masky na vlasy vhodné. Lopuchový olej ve formě takového léku posílí prameny, nasytí je vitamíny a také obnoví jejich bývalý lesk. Na vytvoření masky potřebujete 1 žloutek, 3 lžíce lopuchového oleje, 2 lžíce medu a šťávu z 1 citronu. Maska tohoto typu se aplikuje na prameny, po které by měla být hlava zabalena filmem a zabalena do froté ručníku. Kvůli zahřívání vlasů bude hlava dobře nasycená směsí. Taková maska ​​zraje asi 40 minut, poté se smyje studenou vodou a hlava se umyje šamponem.
  2. Lopuchový olej + med + citron. Tato maska ​​je určena proti vypadávání vlasů a je vhodná pro dívky, které prošly chemoterapií. Účinek použití nápravy je třeba očekávat pouze v situaci, kdy je maska ​​systematicky aplikována jednou týdně po dobu jednoho měsíce. Pro vytvoření masky v čisté nádobě smíchejte 2 lžíce lopuchového oleje se 2 lžícemi medu a citronovou šťávou. Výsledná hmota se zahřívá ve vodní lázni, dokud se med úplně nerozpustí. Vyplatí se počkat na chvíli, až hmota vychladne, a teprve poté se plynulými masážními pohyby vtírá maska ​​do pokožky hlavy. Poté se hlava zabalí ručníkem a maska ​​se nechá 1,5 hodiny stárnout. Na konci této doby se směs smyje z hlavy.
  3. Lopuchový olej + cibule. Při vytváření takového domácího léku je žárovka rozdrcena do stavu kaše. Dále vezměte 4 lžíce výsledné směsi a smíchejte je se 2 lžícemi extraktu z lopuchu. Tato hmota se musí vtírat do kořene hlavy a pouze na špinavou hlavu. Nechte masku na hlavě po dobu 30-60 minut, poté se smyje.

Večerní účesy na bobu s ofinou (27 fotografií)

Vlasový olej: odrůdy a správné použití