Vlasový olej: odrůdy a správné použití

Upravené a krásné vlasy jsou snem všech dívek a žen bez ohledu na jejich věk. Tuto touhu lze snadno splnit použitím vlasových olejů. Přírodní ingredience obsažené v jejich složení posílí a vyživí vlasovou strukturu, dodají příjemnou těžkost, hebkost, lesk a lámavost. Je důležité pochopit, že pouze správným používáním takové vlasové kosmetiky dosáhnete dlouho očekávaného účinku.

Jaké druhy olejů se používají na vlasy?

  • Rostlinné nebo přírodní přípravky jsou považovány za základ kosmetiky pro péči o vlasy na bázi lipidů. Vyrábějí se jak v čisté formě, tak s přídavkem složek pro dodatečnou výživu, hydrataci a tónování vlasů. V čisté formě se vyrábí oleje jako rostlinný, lopuchový, olivový, ricinový, kokosový.
  • Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované přípravky a používají se v kombinaci s některým dalším rozpustným médiem. Správným dávkováním bude tato kosmetická látka účinná. Pouze 1-2 kapky kompozice stačí přidat do jiného kosmetického přípravku a posílit jeho účinek. Zejména květinové a dřevěné oleje jsou považovány za ideální pro péči o vlasy. Také propolis, jehličí a šalvějové oleje lze považovat za užitečné pro pokožku hlavy.

Jak správně používat vlasové oleje ku prospěchu?

Omyvatelné výrobky. První věc, kterou je třeba poznamenat v otázce, jak používat vlasový olej, je, že by měl být aplikován na určité oblasti vlasů nebo po celé délce jemnými a jemnými masážními pohyby. Každý rostlinný olej bude také muset být předem zahřát ve vodní lázni. To pomůže ztenčit hmotu a zvýšit její účinnost. Poté, co byl olej nanesen a rozetřen na vlasy a pokožku, měl by být ponechán na hlavě pod plastovou síťkou a froté ručníkem po dobu až 2-3 hodin. Pokud jsou kudrlinky silně poškozené a bez života, pak se doporučuje použít takový přípravek před každým šamponem. Měli byste také přestat používat vysoušeč vlasů a další „horké“ stylingové nástroje. Každý esenciální olej lze přidat do balzámu a šamponu. Účinek kosmetického přípravku tak může být zesílen. Například extrakt z čajovníku příznivě působí na pokožku hlavy a je schopen normalizovat činnost mazových žláz, dodává pocit svěžesti a čistoty. Extrakt z červené papriky v kombinaci s čistícím šamponem regeneruje činnost vlasových folikulů a stimuluje růst vlasů. Je důležité nechat šampon na hlavě 2-5 minut, aby olejové složky začaly svou práci.

Bezoplachové složení. V otázce, jak používat vlasový olej, který se nesmývá, stojí za to pochopit, že takový produkt se aplikuje na vlasy od středu a dolů. Bezoplachové kosmetické přípravky mají příznivý vliv na strukturu kadeří, protože jejich působení je dáno dlouhou dobou: až do dalšího mytí. Oleje ve sklenicích mají tradičně dávkovač, který určí množství aplikovaného elixíru. Jeden střik vystačí na jakoukoli délku vlasů. Správné použití obchodního elixíru je určeno následujícím algoritmem akcí: díky dávkovači se produkt aplikuje na dlaň, tře se mezi prsty a dlaněmi po dobu jedné minuty, poté se rovnoměrně rozdělí do vlasů z vlasů. od středu ke konečkům.

Zvýrazňuje aroma rozčesávací procedury s vlasovými oleji

  • Aby byla procedura česání aroma úspěšná, musíte použít hřeben nebo hřeben z přírodního materiálu: dřeva nebo štětin. Kovové nebo plastové přípravky raději nepoužívejte, protože poškozují vlasovou strukturu a nadělají více škody než užitku.
  • Důležitý je také výběr vlasového oleje. Základní tučná jídla mohou zatěžovat vlasy a používají se pouze k vytváření masek. Estery je důležité vybírat na základě typu vašich vlasů a stávajících problémů. Hlavním pravidlem výběru bude vůně produktu. Musí se mu to líbit.
  • Optimální dávka éteru pro rozčesávání aroma je 2-6 kapek. Vše bude záviset na délce a hustotě kudrlin.
  • Pokud je vlasový olej aplikován v nadměrném množství, může se objevit podráždění, alergie a bolesti hlavy. Během procedury aroma česání je vhodné neaplikovat na prameny jinou kosmetiku než olej. Mohou zasahovat do vstřebávání složek do vlasů a také způsobit nepředvídatelné chemické reakce.
  • Tento postup se provádí pečlivě. V tomto případě kadeře rozčešte ve všech směrech, aby se produkt rovnoměrně rozložil. Délka takového sezení je asi 7-10 minut. Po vyčesání aroma nemusíte vlasy mýt.

Vlasy ošetřujeme maskou s lopuchovým olejem na vlasy

Krásné večerní účesy pro dlouhé vlasy (37 fotografií)