Účes pro dlouhé vlasy z copánků: základy tkaní

Móda se mění a ženy jsou zvyklé se jí přizpůsobovat, vybírat nejen boty, oblečení a make-up, ale také účes. V moderní době si dámy stále více vybírají módní krátké střihy pro sebe, ale mnohé se prostě nemohou rozloučit s dlouhými vlasy. Po celou dobu a pro jakýkoli věk byly copánky na dlouhých vlasech považovány za krásnou ozdobu ženského obrazu, navíc se dnes objevily různé pletené účesy.

Jaké doplňky budou potřeba při vytváření účesu z copánků na dlouhých vlasech?

 • Hřeben pro dělení a oddělování pramenů. Jedná se o malý hřeben se zuby na jedné straně a rukojetí s ostrým koncem na straně druhé.
 • Obyčejný kartáč na vlasy. Může to být různé, ale nejlepší je vybrat ten, který je pro ženu nejpohodlnější.
 • Sponky do vlasů. Jsou potřebné k fixaci a oddělení nepotřebné části vlasů.
 • Gumičky do vlasů. Zároveň je vhodné mít malé silikonové gumičky, protože nejsou schopny klouzat po vlasech a perfektně drží tvar účesu.
 • Stuhy na zdobení vlasů. V závislosti na složitosti účesu se mohou hodit i tyto doplňky.
 • Study nebo stealth. Jsou potřebné pro pevnější fixaci, stejně jako při vytváření složitějšího účesu na bázi copu.
 • Vosk na vlasy. Používám ho k tomu, aby vlasy vypadaly dokonale uhlazeně a vlasy se nedostaly ze stylingu.
 • Lak se silnou fixací. Bude potřeba konsolidovat výsledek.

Tkaní různých typů copánků: krok za krokem

 1. Klasický. Než si uděláte účes pro dlouhé vlasy z copánků, musíte pečlivě česat kudrlinky. V případě kudrnatých vlasů budete muset prameny navíc zpracovat speciálními vyrovnávacími prostředky. Pro vytvoření takového tkaní se kudrlinky shromažďují ve vysokém ocasu bez tvorby „kohoutů“ a hrbolů. Poté je ocas rozdělen na 3 stejné části. Tkaní by mělo začít s pramenem, který se nachází vpravo. Musí se vzít do ruky a překřížit druhou část vlasů, která se nachází ve středu. V tomto případě by měl být pravý pramen umístěn tak, aby byl uprostřed mezi levým a centrálním pramenem. Postup se opakuje i na levé straně. Takže levá kadeř je posunuta do centrální a nachází se mezi ní a pravým pramenem. Poté budete muset znovu opakovat všechny manipulace na pravé straně, a tak s neustálým střídáním je cop tkaný až do konce. Na konci všech akcí je cop fixován elastickým pásem a v případě potřeby ozdoben stuhami nebo krásnými sponkami do vlasů.
 2. Rybí ocas. Stejně jako u běžného copu z rybího ocasu se vlasy nejprve pečlivě vyčešou. Poté musíte udělat rozchod, počínaje korunou a směrem ke krku. Dále, vlevo, budete muset oddělit malý pramen od vnější části, který bude brzy posunut do středu blíže k dělení. Dále, stejným způsobem, stojí za to oddělit kadeř od druhé části a posunout ji do středu s překrytím s prvním pramenem. Poté jsou prameny odebrány, pak z jedné strany, poté z druhé a posunuty do středu. Stojí za to připomenout, že konečný výsledek vytvořeného účesu pro dlouhé vlasy závisí také na tloušťce pramenů. Pigtaily tohoto typu vypadají elegantněji, pokud se vezmou tenké prameny. Na konci tkaní musí být účes fixován elastickým pásem. Pokud chcete, můžete cop trochu povolit a přidat mu tak objem.
 3. Prolamované. K vytvoření takového copu se odebere část čistých vlasů a rozdělí se na tři stejné prameny. Vytvoření takového tkaní je založeno na klasickém copu. Při provádění prvních pár vazeb budete muset vybrat malé prameny z extrémních kadeří, které budou později vetkány do copu jedním nebo dvěma otáčkami hlavních pramenů. Na konci tkaní, držení na konci copu, stojí za to jemně vytáhnout boční prameny a zajistit konec copu stuhou nebo elastickým páskem.

Fotka

Účesy s copánky pro každou událost

Na večerní akce jsou tradičně velmi oblíbené účesy pro dlouhé vlasy. Pigtaily zároveň zdůrazňují ladnost ženy, její styl a krásu. Výběr tkaní pro takový případ může být odlišný. S nejjednoduššími vazbami můžete svému vzhledu dodat šik. Příprava na důležitou oslavu s pomocí účesu založeného na copáncích se vytvoří jakýkoli obraz.

Pokud potřebujete účesy s copánky pro dlouhé vlasy na romantické rande, pak se můžete zastavit u výběru volně spletených copánků. Francouzské tkaní je považováno za nejvhodnější možnost. Není nutné přesně zaplétat každou loknu, ale naopak můžete svým vlasům dát lesk a svobodu. Uvolněním několika „nezbedných“ kudrlin nebo jejich tkaním s označením tkaní bude možné do obrazu přidat tajemství a romantiku. Dobrou volbou pro takovou situaci je řecká verze copu. Takové tkaní s přidáním kudrlin způsobí, že obraz bude roztomilejší.

Pokud si žena pro formální recepci vybere účesy s copánky pro dlouhé vlasy a snaží se jimi zdůraznit oficiální obchodní styl, měli byste věnovat pozornost copánkům spojeným dohromady v horní části hlavy. V této situaci bude umělá nedbalost nepřijatelná. Každý cop v celkovém účesovém souboru musí být pečlivě zapleten a upraven. Pokud to délka vlasů umožňuje, pak mohou být pigtaily položeny ve formě květenství rostlin. V případě potřeby můžete použít drdoly nebo falešné prameny vlasů. V tomto případě stojí za to vybrat si jejich tón, který by se neměl lišit od odstínu přirozených vlasů. Trsy lze doplnit i tkaním. Mohou být umístěny jak symetricky, tak asymetricky. Přes přesné dodržování a detailování účesu zdůrazňuje ženskost.

Maska na vlasy Estel vám umožní vrátit bývalou krásu vašim kadeřím

Zvažujeme střihy pro krátké vlasy s fotografií