Tea tree olej na vlasy: použijte ve prospěch kadeří

4 min. 11

Pro domácí péči o vlasy je vždy důležité používat esenciální oleje, a proto byste je rozhodně měli zařadit do sortimentu své kosmetiky. Esenciální olej z čajovníku je považován za nepostradatelný nástroj, který dodá kadeřím jedinečnou jemnost, sílu a lesk. Tento unikátní přírodní prostředek se doporučuje používat při mastném typu vlasů a se sklonem k lupům. Pokud je čajovníkový olej na vlasy správně kombinován s jinými složkami, bude účinný pro normální i suchý typ kudrlin.

Jak používat kerastase tea tree olej na vlasy?

  1. Přidání do kosmetiky. Žena dokáže udělat svůj oblíbený vlasový šampon užitečnější a bohatší o cenné složky jen se dvěma kapkami esenciálního oleje. Tyto kapky se přidávají do základu o hmotnosti 100 gramů. Pokud pravidelně používáte vlasový olej kerastase, kudrlinky se rychle zastaví „tučné“ a vypadnou a lupy budou navždy odstraněny.
  2. Provádění olejových zábalů. Takový kosmetický postup lze provádět jednou týdně a provádět v určitých kurzech. K provádění takovýchto zábalů je nutné použít základní vlasový olej, který kombinuje s extraktem z čajovníku. Za zmínku také stojí, že výběr základního oleje bude přímo záviset na typu vlasů. Pokud mají vlasy zvýšený „obsah tuku“, pak je pro ně nejlepší volbou pro základní olej jojobový olej. Pro suché vlasy by bylo racionálnější použít ricinový olej. Pokud je struktura vlasů poškozena, pak kokosový olej přispěje k jejich aktivní obnově. Pro zbavení se lupů a zlepšení růstu vlasů se jako základ doporučuje levandulový, rozmarýnový nebo geraniový olej. Pro správnou realizaci takových olejových zábalů se vyplatí vzít 1 polévkovou lžíci. lžíci základny a nalijte do ní 3 kapky extraktu z čajovníkového oleje. Poté se na kadeře nanese směs, do které byl přidán vlasový olej kerastase, a hlava se zabalí do igelitu a teplého ručníku. 30 minut po nanesení směsi se vyplatí odstranit zbývající oleje teplou vodou. Po dokončení celého průběhu procedur se vlasy stanou načechranými a měkkými a aktivuje se jejich růst.
  3. Aplikace ve formě komponenty pro masky. Kerastase je vlasový olej, který ladí s jakoukoliv maskou. Pokud má žena mastné vlasy, kosmetologové doporučují posílit a obnovit strukturu pramenů maskou z bezbarvé henny a éteru. K tomu se sáček henny rozpustí s vodou na krémovou konzistenci a do směsi se přidají 3 kapky tea tree oleje. Tato směs je distribuována přes vlasy, poté je hlava zabalena do ručníku. O hodinu později by měla být maska ​​smyta vodou bez použití šamponu. Dále se vlasy opláchnou vodou okyselenou citrónovou šťávou.
  4. Provádění procedury aroma česání vlasů. Esenciální olej pro vlasy kerastase obnovuje poškozené kadeře a také zlepšuje emocionální a psychický stav ženy. Je to dáno tím, že takový čajovníkový olej obsahuje mnoho antidepresiv.

Jaké masky z čajovníkového oleje jsou na vlasy?

  • Pro suché vlasy. Éter z čajovníku lze použít různými způsoby. Esenciální olej, který je určen k použití ve formě masky na vlasy, umožňuje smíchat jej s dalšími složkami. Pro suché vlasy je třeba smíchat drcený bílý kuřecí žloutek s 1 lžící kalamusového oleje a 1 lžičkou jojobového oleje. Tato maska ​​obsahuje také 2 kapky tea tree oleje. Maska tohoto typu se opatrně aplikuje nejprve na pokožku hlavy a poté se do ní vtírá po dobu 5-7 minut. Zbytek směsi by měl být rovnoměrně rozložen na kadeře, zabalit je ručníkem a udržovat masku po dobu 30 minut. Po této době se prameny umyjí šamponem.
  • Proti lupům. Oleje se často používají proti vypadávání vlasů, ale boj s lupy není tak snadný. Tato maska ​​to udělá. K tomu se ve skleněné nádobě rozetře 2 lžíce zahřátého olivového nebo lopuchového oleje, 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku a 2 kapky éteru levandule a rozmarýnu. 5 minut po vytvoření směsi se vyplatí přetřít kořenovou zónu a zahřát vlasy. Doba trvání tohoto postupu je přibližně 30 minut. Po uplynutí této doby se prameny umyjí šamponem. Poté je lze opláchnout odvarem z heřmánku nebo měsíčku.
  • Pro obnovu vlasů. Tento recept vám poradí, jak používat olej proti vypadávání vlasů. K tomu je 200 ml připojeno do nádoby. přírodního jogurtu, 4 kapky esenciálního oleje z čajovníku a 3 polévkové lžíce voňavého medu. S touto směsí budete muset pečlivě zpracovat každý centimetr vlasů, poté je třeba vytvořit tepelný efekt pomocí plastového sáčku a froté ručníku. 30 minut po aplikaci se maska ​​proti vypadávání vlasů smyje. Olej poskytne dobré výsledky.
  • Pro čištění vlasů. Při vytváření takové masky se 3 polévkové lžíce bílé kosmetické hlíny zředí heřmánkovým odvarem. Tam se také přidávají 4 kapky tea tree oleje. Mokré prameny budou muset být ošetřeny touto hustou kompozicí, přičemž kadeře budou pod celofánem a ručníkem po dobu 30 minut. Dále se čistící prostředek smyje.

Hlasujte pro příspěvek!

Načítání…

Maska s mlékem na vlasy: nejlepší výživa pro kadeře

Odstupňovaný bob pro dlouhé vlasy (24 fotografií)