Rozmarýnový olej na vlasy: přírodní aroma péče

Pokud chcete, aby vás vaše vlasy těšily zdravím a krásou, měli byste myslet na to, že jim dopřejete pravidelnou a správnou péči. Jen tak budou dokonalé. Zároveň pro racionální péči o vlasy není nutné navštěvovat kosmetické salony nebo kupovat drahou kosmetiku, protože nejúčinnější procedury si žena dokáže zajistit sama. Chcete-li to provést, existuje mnoho různých prostředků, se kterými můžete experimentovat a použít je, abyste dosáhli co nejpozitivnějšího výsledku. Například v oblasti kosmetologie je známý rozmarýnový olej na vlasy, který je k dostání v každé lékárně.

Účinky rozmarýnu na vlasy

 • Esenciální olej z rozmarýnu na vlasy je docela příjemný a snadno se používá, protože jeho aplikace nepřispívá ke vzniku mastného lesku. Tento prostředek však není nutné míchat s nosným olejem.
 • Rozmarýnový olej na vlasy zanechá otevřené póry, díky čemuž přispívá k nejúčinnější výživě a čištění vlasové pokožky.
 • Rozmarýn nezpůsobuje alergie a nemá téměř žádné kontraindikace.
 • Olej tohoto typu ovlivňuje všechny struktury, které jsou spojeny s vlasy. Tento nástroj posiluje kořen hlavy, stimuluje růst vlasů, odstraňuje suchost a také nasycuje kudrlinky užitečnými látkami.
 • Rozmarýnový olej stimuluje činnost vlasové pokožky a zároveň poskytuje kompletní péči o suché prameny.
 • Tento olej má poměrně příjemnou vůni, a proto je jeho použití často srovnáváno s lázeňskými procedurami.

Nejlepší způsoby použití rozmarýnového oleje na vlasy

 1. Rozmarýnový olej na vlasy můžete použít takto: 2-3 kapky oleje přidejte do vašeho oblíbeného šamponu. V tomto případě se nástroj používá k určenému účelu.
 2. Můžete si také vytvořit masku na bázi rozmarýnového oleje. K tomu kombinujte 1 lžičku oleje z pšeničných klíčků, půl lžičky oleje ze sladkých mandlí, 3 lžičky avokáda a půl lžičky lecitinu. Tam se také přidá 15-20 kapek rozmarýnového oleje. Výsledná hmota se dobře promíchá a nalije do skleněné nádoby. Směs tohoto typu by měla být vyluhována po dobu 1 hodiny. Poté jej lze použít předehřátím. Výslednou masku lze vetřít do pokožky hlavy a masírovat ji po dobu 10 minut. Poté je důležité umýt si vlasy teplou vodou pomocí šamponu.
 3. Za účinný se považuje i další způsob použití rozmarýnového esenciálního oleje, jako je vyčesání vlasů dřevěným hřebenem, na který se nejprve nanese pár kapek rozmarýnu. Tento postup zpevní kadeře, učiní je hedvábnými a lesklými. To je přesně to, co esenciální oleje dělají.
 4. Rozmarýnový olej se také používá do směsí masážních olejů, které jsou skvělé pro růst vlasů. K tomu se do 5 ml hlavního oleje přidají 2-3 kapky rozmarýnu: olivový, lopuch nebo ricinový. V této olejové směsi je nutné navlhčit konečky prstů a masírovat jimi pokožku hlavy po dobu 15-20 minut. Pokud po takových masážních manipulacích nebudete chtít umýt vlasy, měli byste si vzít trochu masážní směsi, po které je lepší pečlivě česat prameny. Velké množství oleje způsobí, že se vlasy slepí a budou se mastit.

Jaké zásady je třeba dodržovat při používání rozmarýnového oleje na kadeře?

 • Rozmarýnový vlasový olej jako součást masek nebo v kombinaci se základním olejem by se neměl používat více než 1x týdně.
 • Délka jednoho terapeutického kurzu může být 10-15 procedur, po kterých je důležité udělat přestávku 10 dní.
 • Pro posílení léčivého účinku se rozmarýnový olej před použitím mírně zahřeje.
 • Před prováděním procedur s rozmarýnovým olejem je třeba vlasy pečlivě česat hřebenem.
 • Směs rozmarýnu je vhodné nanášet na suché nebo mírně vlhké prameny a přitom vtírat do kořene hlavy.
 • Je také nutné distribuovat takový nástroj při použití konečků prstů a hřebenu.
 • Po nanesení esenciálního oleje na vlasy je třeba dlouhé prameny na temeni hlavy stáhnout k sobě do volného uzlu.
 • Pro dosažení nejlepších výsledků můžete použít plastový uzávěr.
 • Při ošetření příliš poškozených vlasů, které byly spáleny barvením nebo běžným žehlením, lze rozmarýnový olej aplikovat přes noc.

Rozjasňující maska ​​na vlasy: složení a aplikace

Účesy pro dlouhé vlasy bez ofiny (25 fotografií)