Rozjasňující maska ​​na vlasy: složení a aplikace

Téměř každá dáma jednou chtěla změnit něco na svém vlastním vzhledu, například barvu vlasů. Bez ohledu na to, jaký charakter má žena, pravidelně přemýšlí o barvě a kráse svých vlasů. Domácí zesvětlující vlasové masky se mohou stát analogií drahé salonní procedury, ale i tato metoda má někdy negativní vliv na strukturu kudrlin. A to se děje i přesto, že při tvorbě masek jsou použity pouze přírodní ingredience.

Na co nezapomenout při aplikaci rozjasňující masky na vlasy?

  • Masky neposkytují 100% zesvětlující efekt. Nejčastěji zesvětlující maska ​​na vlasy rozjasní kadeře o 1-2 tóny v jedné proceduře. Výsledek bude záviset na přirozeném tónu vlasů, na jejich hustotě, na aktivních složkách masky, na postupu, na expozici i na další péči o vlasy.
  • Silně tmavé a syté syté odstíny vlasů je téměř nemožné zesvětlit domácími maskami na první pokus. To vyžaduje sadu domácích postupů a velkou trpělivost.
    Je mnohem snazší zesvětlit světlé a světle hnědé odstíny, ale při použití agresivních komponent je třeba si uvědomit, že zesvětlující vlasové masky se nepoužívají více než jednou týdně.
  • Použití rozjasňujících masek na lámavé, slabé a roztřepené konečky se nedoporučuje. V takové situaci je lepší kadeře nejprve vyléčit a teprve po dobré výživě je zkusit zesvětlit o několik tónů.
  • Šedé prameny se nejčastěji nehodí k zesvětlení, a proto se před domácími procedurami doporučuje ošetřit je speciálními změkčujícími krémy.
  • Zesvětlující masky na vlasy vznikají nejčastěji z citronu, skořice a medu. Odvary z heřmánku a kořene rebarbory, stejně jako rostlinný olej, jsou považovány za benignější. Rostlinný olej je ale zase schopen zanechat na vlasech, které byly chemicky zesvětleny, žlutý odstín.

Přírodní masky pro zesvětlení vlasů

  1. S citrónem. Pro vytvoření takové masky se šťáva z půlky citronu smíchá se stejným množstvím čisté vody. Tato kompozice je rozložena po celé délce kudrlin a ponechána hodinu. Tento typ masky je nutné smýt teplou vodou, opláchnout vlasy koncentrovaným roztokem vody s citronem, odvarem ze zeleného čaje nebo heřmánku.
  2. Skořice. Skořice dokáže zesvětlit vlasy, a proto se k takovým účelům často používá. Pro vytvoření masky se 3 lžičky kořeněného prášku smíchají se 100 gramy libovolného kondicionéru. Tam se také přidává předem roztavený med. Tato skořicová maska ​​zesvětlí kadeře asi o 2 tóny. Navíc se nepovažuje za tak agresivní ve svém vlastním účinku jako kyselina octová nebo citronová.
  3. S glycerinem. Při vytváření takové masky se smíchá 1 rozšlehané vejce a 1 polévková lžíce glycerinového prášku. V důsledku takového míchání by měla být získána homogenní hmota, do které se přidá 1 polévková lžíce ricinového oleje a ne více než 1 čajová lžička octa. Doba expozice takové kompozice na hlavě je 30-40 minut, poté se smyje teplou vodou.

Příprava a aplikace masek pro zesvětlení kadeří

Všechny ingredience rozjasňujících masek jsou vyšlehány mixérem nebo mixérem, protože jedině tak lze přivést hmotu do požadované konzistence bez tvorby hrudek, které se následně z vlasů obtížně vyčesávají. Abyste nebyli z výsledku zklamáni, vytvořený zesvětlovač se nejprve nanese na samostatný tenký pramen. Po opláchnutí a vysušení uvidíte rozdíl v odstínech a teprve poté se můžete sami rozhodnout, zda vám tento efekt vyhovuje.

Každá maska ​​na zesvětlení vlasů je také kontrolována na přítomnost alergenů pro konkrétní ženu. Toto pravidlo neignorujte. K tomu budete muset namazat kůži na vnitřní straně zápěstí připravenou směsí. Reakce na tělu nepřátelské látky nastává okamžitě.

Před aplikací rozjasňující masky si nemusíte mýt hlavu, protože mastný film ochrání prameny a pokožku hlavy před vysoce agresivním vlivem složek. Před zákrokem stačí vlasy pouze navlhčit.

Nevtírejte čistící masky na vlasy do pokožky hlavy. To pomůže vyhnout se podráždění. Tenká vrstva a rovnoměrně maska ​​by měla být rozložena po celé délce pramenů. Pro zvýšení rozjasňujícího efektu nezapomeňte masku poskytnout tepelnou podporu.

Absolvovaný bob se šikmou ofinou (29 fotografií)

Rozmarýnový olej na vlasy: přírodní aroma péče