Recenze nejlepších vlasových olejů: kvalita a účinnost

Oleje jsou nejlepší alternativou k produktům péče o vlasy. Tyto produkty jsou vyrobeny na bázi rostlinných tuků, a proto jsou přírodního původu bez přídavku chemikálií. Kosmetické oleje neobsahují umělé složky, a proto vlasům a pokožce hlavy pouze prospívají. Oleje jsou díky svému vlastnímu složení považovány za opravdu důležité produkty, které dodají ženskému tělu zdraví a krásu vlasů.

Nejlepší přírodní vlasové oleje

 1. Olivový olej. Tento nástroj je jakýmsi vůdcem. Ženy ji často používají k posílení konců vlasů, protože právě ona má dobrý vliv na již započatý proces ničení folikulů.
 2. Otřepový olej. Když se rozhodujete, který olej je pro vlasy nejlepší, měli byste se rozhodnout pro tento lék. Je považován za nejúčinnější v boji proti problému vypadávání vlasů.
 3. Ricinový olej. Tento nástroj je nejlepší pro vyvolání růstu vlasů. To je způsobeno skutečností, že tento typ oleje je považován za univerzální a základní složku.
 4. Kokosový olej. Svou vlastní strukturou je tento olej pevný, má velmi jasné a trvalé aroma. Tento nástroj podporuje hloubkovou výživu vlasů od kořínků až po samotné konečky.
 5. Dýňový olej. Obsahuje nadbytek vitamínu B, který je potřebný pro růst kadeří. Dýňový olej navíc obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek, které pomohou k tomu, aby byly vlasy silné a zdravé. Tento nástroj také pomáhá v boji proti jakémukoli problému spojenému s vlasy, od výskytu lupů a ztráty až po křehkost a suchost pramenů.
 6. Cedrový olej. Tento olej je elixírem mládí a krásy. Tento produkt obsahuje rekordní množství antioxidantů. Kleopatra to uměla využít i k tomu, aby její krásu opěvovali její potomci.
 7. Jojobový olej. Tento nástroj vlasy okamžitě osvěží, dodá jim zářivý lesk a eliminuje všechna viditelná poškození. Tento olej také účinně zabrání ztrátě kudrlin.
 8. Lněný olej. Díky obsahu velkého množství aktivních stopových prvků vyživuje tento typ oleje vlasovou pokožku, navíc eliminuje případné projevy lupů a dodává objem. Když majitelka suchých vlasů přemýšlí, který vlasový olej je nejlepší, raději se rozhodne pro tento lék.
 9. Arganový olej. Tento produkt je obtížné získat v moderním světě a má vysoké náklady. Ale účinek použití takového oleje je téměř okamžitý. Nejenže dodá kadeřím znatelný lesk, ale také je zjemní a posílí.
 10. Olej z pšeničných klíčků. Tento typ oleje se stal velmi oblíbeným díky svým hluboce obnovujícím vlastnostem.
 11. Cedrový olej. Tento olej je nejvíce nasycený aktivními antioxidanty. Díky tomu obnovuje strukturu vlasů a přispívá k jejich růstu.
 12. Olej z čajovníku. Tento nástroj je již dlouho nepostradatelný v boji proti poškození a lámavosti vlasů. Tento typ oleje účinně vyčistí pokožku hlavy a kořínky a používá se také pro rychlý růst vlasů.

Vlastnosti postupné aplikace olejů pro zdraví a krásu vlasů

Když víte, které vlasové oleje jsou nejlepší, měli byste také pochopit, jak je správně používat. Kosmetické oleje musí být předehřáté. To se provádí pomocí vodní lázně. Optimální teplota by k tomu neměla být vyšší než 50 °C a ne méně než 40 °C. Teplo urychlí působení biologicky aktivních látek, zejména mastných kyselin, které se stanou tekutější. Díky tomu se složky oleje začnou lépe vstřebávat buňkami a také proniknou hlouběji do pokožky a struktury kadeří.

Pokud se kosmetické oleje používají jako součást masek, musí být důkladně smíchány s ostatními přísadami. S pomocí mixéru se to nedělá, protože pokaždé bude třeba dostatečně důkladně umýt. Oleje můžete šlehat s ostatními přísadami ručně nebo speciální metličkou. Hlavní je skončit s úhlednou a rovnoměrně našlehanou konzistencí, bez hrudek.

Aby kadeře po olejových maskách nebyly špinavé a mastné, před takovými postupy je třeba je umýt běžným šamponem, který neobsahuje kolagen. Olej tedy bude padat přímo na živé vlasy, a ne na mastný film, který je překážkou pronikání účinných látek.

Olejové masky působí na kořen hlavy, a proto do něj bude nutné směs vtírat konečky prstů a dlaněmi namočenými v připraveném roztoku. Samomasáž tohoto typu má pozitivní vliv na prokrvení vlasové pokožky, což dále určuje rychlost růstu vlasů.

Poté, co byla kořenová část již zpracována dlaněmi namočenými v masce, budete muset prameny žehlit po celé délce. Dále je třeba si vlasy česat nepříliš častým hřebenem. Takže maska ​​bude rovnoměrně ležet na plátně kudrlin a namočí každý pramen. Poté jsou konce vlasů také hojně navlhčeny v nádobě s připraveným olejovým roztokem, protože téměř všechny kosmetické oleje jsou určeny k boji proti roztřepeným konečkům.

Když je hlava již zcela zpracována, vlasy jsou staženy do volného uzlu na temeni. To se provádí tak, aby se prameny nerozpadly. Dále musíte nahoře uvázat plastový sáček a zahřát si vlasy froté ručníkem.

Doba působení kosmetických olejů na vlasy je od 20 minut do 3 hodin. Pokud žena používá oleje v čisté formě, lze na jejich základě vyrobit noční kosmetické masky.

Oplachování po proceduře s oleji je obvykle obtížné. Mastné oleje nejsou schopny reagovat na proud vody, který na ně směřuje, a proto mohou na vlasech zůstat dlouhou dobu. Pokud jde o použití agresivnějšího šamponu na mytí, který obsahuje různé chemické vzorce, bude snadno reagovat s oleji. V tomto ohledu je nejprve lepší použít takový nástroj bez vody.

Poslední opláchnutí lze provést bylinkovým odvarem, citronovou vodou a octovým roztokem. To vše jen umocňuje účinek olejových masek.

Dimexid na vlasy: vytváření masek na jeho základě

Večerní styling pro dlouhé vlasy (24 fotografií)