Pečujte o své vlasy pomocí levandulového oleje

Lékaři připomínají významné výhody levandulového oleje při obnově pružnosti pokožky. Třísloviny, které jsou ve složení přípravku, jsou výbornými pomocníky při odstraňování nadměrného pocení a otoků a také v boji s epidermálními problémy. Vyživující a hydratační vlastnosti levandulového oleje spolu s příjemnou vůní rostliny pomáhají eliminovat podráždění a odlupování. Tento typ oleje také zabraňuje plešatosti, obnovuje pružnost a lesk kadeří a zbavuje je průřezu a lámavosti. Také došlo k obrovskému vlivu takového esteru na normalizaci kyselé a lipidové rovnováhy pokožky hlavy, a proto by ženy s mastnými vlasy měly věnovat zvláštní pozornost levandulovému oleji na vlasy.

Co je v levandulovém oleji?

  • kyseliny máselné a kapronové, které jsou antiseptiky, díky nimž pomáhají léčit poškození kůže;
  • kyselina valerová, která je známá svými výraznými protiplísňovými a antibakteriálními účinky, díky nimž se lék používá v boji proti svědění pokožky hlavy a lupům;
  • kyselina octová, jejíž páry mohou přivést člověka k životu, což eliminuje nemoci spojené s nervovým systémem;
  • kyselina ursolová, která ovlivňuje činnost mazových žláz, díky níž se levandulový éterický olej používá v boji proti mastným vlasům a také v prevenci nadměrné suchosti;
  • pryskyřice a třísloviny, které zpomalují růst patogenních mikroorganismů, což umožňuje chránit vlasy před účinky negativních faktorů životního prostředí a jakýmkoli poškozením.

2 účinné vlasové masky na bázi levandulového oleje

  1. Proti difuzní alopecii. Při vytváření takového nástroje je nutné zahřát 2 polévkové lžíce základního rostlinného oleje v parní lázni. K tomuto účelu se hodí olivový olej, jojobový, makadamiový, pšeničný olej, hroznová semínka nebo arganový olej. Dále se do zahřátého oleje přidá 5 kapek levandulového esenciálního oleje a 2 kapky mátového esenciálního oleje. Tato hmota musí být důkladně promíchána a aplikována na pokožku hlavy. Při aplikaci produktu stojí za to udělat lehkou masáž krouživými pohyby. Poté, co si masku nasadíte na hlavu, musíte ji zajistit skleníkovým efektem pomocí přilnavé fólie a teplého ručníku. Tento lék budete muset po 20-25 minutách smýt teplou vodou pomocí šamponu bez sulfátů.
  2. Pro obnovu vlasů. Na tuto masku potřebujete základ v podobě žloutku. Bude muset být kombinován se 2 lžícemi rostlinného oleje. Poté se tam přidají 2 kapky esenciálního oleje z růžového dřeva a ylang-ylang a také 4 kapky levandulového oleje. Při nanášení přípravku na vlasy je potřeba je jemně masírovat konečky prstů. Poté se hlava zabalí a maska ​​se nechá 30 minut stárnout. Opláchněte toto složení z vlasů vodou a jemným šamponem.

Masáž pokožky hlavy levandulovým olejem

Levandulový vlasový olej se používá také k masáži hlavy. K tomu se olej zahřeje a pomalu vtírá rukama do pokožky. Pro dobrý efekt můžete použít speciální dřevěný kartáč. V této situaci se na zuby nanese několik kapek oleje a poté se provede masáž hlavy. Po 30 minutách se olej z vlasů smyje teplou vodou.

Pro pozitivní účinek na masáž hlavy lze levandulový olej kombinovat se speciálními směsmi, které se prodávají v kosmetických obchodech. Například kombinace máty peprné a levandulového oleje je považována za skvělou možnost. V této situaci může masáž trvat minimálně 7 minut. Poté směs zůstává na hlavě dalších 20 minut, poté se smyje. Díky této masáži dostanou vlasové folikuly další průtok krve, který vyživí vlasy kyslíkem a dalšími užitečnými látkami.

Jak jinak se levandulový olej používá pro zdraví vlasů?

  • Aroma česání. Provádí se pouze na suchých kadeřích. Provedením takového postupu před spaním můžete nejen přidat krásu a výhody svým vlasům, ale také si zajistit zdravý a zdravý spánek. Aby levandulový olej, jehož použití je již pro vlasy užitečné, měl větší účinek, stojí za to sledovat proporce. Do 1 polévkové lžíce základního oleje nebo šamponu se tedy přidají 3-4 kapky éteru. Je nutné okamžitě použít domácí lék, protože případný éterický olej se během skladování rychle odpaří. Po vyčesání by bylo užitečné promasírovat pokožku hlavy. To nejen zlepšuje prokrvení vlasových folikulů, ale také zmírňuje stres. V důsledku aroma česání se kadeře lesknou, ztrácejí křehkost a začnou vonět.
  • Přidání oleje do šamponu nebo balzámu. Před použitím se do produktu nalije několik kapek oleje. Na 1 polévkovou lžíci produktu by neměly být přidány více než 4 kapky oleje. Tento způsob použití levandulového oleje má své nevýhody. Tím je nízká účinnost šamponu. Mnoho odborníků navíc nedoporučuje přidávat olej kvůli možné interakci esenciálních olejů se složkami hotových výrobků, což může nepříznivě ovlivnit stav vlasů.

Jak vyrobit masku pro mastné vlasy doma

Debutový účes pro dlouhé vlasy (22 fotografií)