Olej na konečky vlasů: který je nejúčinnější?

Roztřepené konečky jsou mezi ženami považovány za poměrně častý problém. Tento problém dává signál, že přirozená lubrikace vlasům nestačí. V takové situaci se tuk, který se vylučuje z pokožky hlavy, nemůže dostat až ke konečkům vlasů. Abyste se tohoto problému zbavili, měli byste používat olej na roztřepené konečky. Takové prostředky jsou různé: přírodní i kosmetické.

Přírodní oleje, které se používají na roztřepené konečky

 1. Olivový. Právě tento olej na konečky vlasů se nejčastěji používá k řešení problému s roztřepenými konečky. Je bohatý na vitamíny a má lehkou texturu, díky které se dobře vstřebává a smývá. Tento přírodní olej pomůže obnovit a hluboce zvlhčit konečky.
 2. Rakytník. Tento olej dokonale zjemňuje a vyživuje suché konečky. Ale tento nástroj by neměly používat blondýnky, protože dává pramenům žlutooranžovou tonalitu.
 3. Kokosový ořech. Tento olej na konečky roztřepených konečků je nejlepší díky svému jedinečnému složení. Může být použit jak v čisté formě, tak jako základ pro domácí masky.
 4. Mandle. To je další olej, který vlasy hydratuje a krásně se do nich vsákne. Používá se i v přítomnosti mastných vlasů, protože takový nástroj nezkazí jejich strukturu.
 5. Jojoba. Tento olej je považován za jeden z nejlepších prostředků pro rychlou vizuální obnovu konečků vlasů. Díky rostlinnému vosku se poškozené šupiny uzavřou a prameny se stanou lesklými a elastickými.
 6. Lopuch. Kromě toho, že je prospěšný pro růst vlasů, umožňuje tento vlasový olej také obnovit pevnost konečků.
 7. Broskev. Tento olej má lehkou tekutou texturu, díky čemuž je vhodný pro každodenní použití. Pravidelně používejte tento nástroj ke zvlhčení suchých špiček.
 8. Prádlo. Tento typ oleje pomůže nasytit konce vlasů vitamíny a také zabránit negativním vnějším vlivům.

Profesionální oleje na roztřepené konečky

 • Estel Professional. Tento prostředek nevyžaduje další oplachování. Dodává se ve formě spreje, díky čemuž je použití docela pohodlné. Aplikujte takové oleje na konečky vlasů, abyste obnovili suché a lámavé prameny. Tento produkt Estelle obsahuje arganový olej a vitamín E, které intenzivně hydratují a vyživují kadeře a dodávají jim hebkost. Díky silikonu ve složení produktu získají vlasy zrcadlový lesk a zdravý vzhled.

 • L’Oréal Elseve. Tento mimořádný prostředek je vhodný pro téměř jakýkoli typ vlasů. Použijte jej v boji proti poškozeným a suchým konečkům. Tato olejová kompozice obsahuje takové složky jako: heřmánkový olej, růžový olej, extrakt z lotosu a lněných semínek, extrakt z chrpy a květu tiare.

 • Londa Professional Velvet olej. Tento produkt, užitečný pro vlasy, je určen pro jemnou péči o jakýkoli typ kadeří. Značka-výrobce tohoto oleje poskytuje dodatečnou ochranu a obnovu pramene. Struktura oleje je poměrně lehká, což vám umožní pečovat o vlasy, aniž byste je zatěžovali. Ideální pro kudrnaté vlasy. Londa Professional Velvet oil obsahuje takové složky jako: arganový olej, panthenol, vitamín E.

 • Organický kuchyňský prostor dívky. Tento nástroj pomůže posílit strukturu vlasů a také zabránit jejich křehkosti a štěpení. Tento typ oleje není nutné smývat. Přípravek obsahuje silikon a vitamíny, které dodají vlasům lesk a hladkost. Bambucké máslo zase obnoví strukturu kadeří a zbaví je sucha.

 • Garnier Fructis. Produkt tohoto typu pomůže obnovit poškozené a křehké hroty. Zároveň budou kadeře intenzivně vyživené a zvlhčené bez zatížení. Hlavní aktivní složkou této olejové kompozice na vlasy je arganový olej.

 • Matrixový olej Amazonský Murumuru. Tento nástroj dodá vlasům hebkost, oslnivý lesk a hedvábnost. Tento olej je vhodný pro jakýkoli typ vlasů. Díky jedinečnému složení produkt vstupuje do struktury vlasů a nasycuje je užitečnými složkami. Vyživuje také keratinovou vrstvu a slepuje roztřepené konečky. Kromě přírodních složek obsahuje olej silikon, který pokrývá kadeře neviditelným ochranným filmem.

Obecná doporučení pro použití olejů na konečky vlasů

Vitamíny, které jsou součástí olejů, se pod vlivem ultrafialových paprsků snadno ničí. Proto byste si vždy měli kupovat produkt, který je balený v tmavých skleněných lahvích nebo lahvičkách. V tomto případě je bezpodmínečně nutné sledovat datum použitelnosti a dodržování podmínek skladování.

Mnoho olejů, zejména exotická skupina, vyvolává alergické reakce. Před jejich použitím je proto potřeba vetřít kapku oleje do míst s tenkou pokožkou. Může to být buď vnitřní povrch předloktí, nebo oblast uší. Pokud se po 12 hodinách na testovacím místě neobjeví žádné zarudnutí, vyrážka nebo svědění, lze vlasový přípravek s důvěrou používat.

Před aplikací oleje není nutné vlasy mýt. Takže vlasy nebudou vystaveny detergentním kompozicím. Před nanesením oleje na konečky vlasů je potřeba vlasy důkladně rozčesat, rozmotat prameny, čímž zajistíte rovnoměrnou aplikaci.

Teplo zajistí hlubší pronikání užitečných složek, a proto by měl být olej pro zvlhčení konečků vlasů předehřát ve vodní lázni na teplotu 40⁰. Pokud není teploměr, můžete teplotu vyzkoušet prstem. V tomto případě by měla být kapalina dobře horká, ale nezpůsobující popáleniny.

Pokud chcete připravit komplexní domácí masky s přídavkem oleje a dalších složek, měli byste směs dobře porazit. Ihned po přípravě masky se aplikuje na hlavu. Jakékoli zpoždění způsobí delaminaci kompozice, a proto bude nutné ji znovu promíchat.

Maska s vaječným žloutkem na vlasy: účel a výsledek

Promoce pro dlouhé vlasy (30 fotografií)