Maska se zakysanou smetanou na vlasy: základní recepty na vaření

Domácí masky na vlasy ze zakysané smetany se velmi snadno vytvářejí a také poskytují příjemný pocit lehkosti a vyznačují se absencí tuku na pramenech. Současně takové domácí prostředky hojně zvlhčují vlasy a posilují kořen hlavy. V tomto ohledu má žena kromě neustálé péče o suché prameny možnost obnovit poškozené kadeře maskou ze zakysané smetany.

Vitamin A, který je přítomen v zakysané smetaně, zlepší oxidační a redukční funkce pokožky hlavy a také aktivuje produkci proteinu, který tvoří vlasy. Tato látka také uvede do pořádku metabolické procesy, učiní buněčné membrány silnější a silnější, zpomalí stárnutí buněk a urychlí růst kadeří.

Vitamin C v zakysané smetaně, který je považován za přirozený a poměrně účinný antioxidant, se bude podílet na regulaci buněčného metabolismu uhlohydrátů, což posiluje pokožku hlavy a zlepšuje krevní oběh. Také díky této látce se spustí procesy regenerace tkání, a proto budou prameny chráněny před vnějšími podrážděními a infekcemi. Díky tomuto vitamínu je zajištěna nepřetržitá produkce proteinů a lipidů, díky nimž se křehké prameny a roztřepené konečky rychle zotaví.

Zakysaná smetana také obsahuje vitamín PP, který se aktivně podílí na buněčném metabolismu bílkovin, tuků, aminokyselin. To usnadňuje tkáňové dýchání, aktivuje proces biosyntézy, odstraňuje problémy s prokrvením pokožky hlavy a rozšiřuje cévy. Tato látka také pomáhá zlepšovat mikrocirkulaci a odstraňovat toxiny a těžké kovy z kadeří, které se v nich léta nahromadily.

Vitamin E, obsažený v zakysané smetaně ve velkém množství, dodá vláknům bez života pružnost a sílu. Jak víte, buněčné membrány jsou oxidované, a proto čím jsou silnější, tím krásnější budou vlasy.

Stopové prvky, které jsou také obsaženy ve výrobku ze zakysané smetany, mají hydratační vlastnosti. A to je zase velmi užitečné pro kadeře.

 1. Maska se zakysanou smetanou, pokud jde o koncentraci živin, zůstává vítězem mezi ostatními typy vlasových masek, pokud byl při její tvorbě použit produkt domácího původu a ne zakoupený v obchodě. V tomto ohledu, pokud je možné připravit masku z přírodní zakysané smetany, měli byste ji použít.
 2. Pro zvlhčení suchých vlasů byste měli používat zakysanou smetanu s vysokým obsahem tuku (více než 25%).
 3. Chcete-li urychlit růst nebo zastavit ztrátu tukových pramenů, měla by být maska ​​ze zakysané smetany připravena z produktu s nízkým procentem tuku (méně než 15%).
 4. Při péči o vlastní vlasy a plné výživě normálního typu kadeří stojí za to vytvořit masky na bázi zakysané smetany s průměrným obsahem tuku (od 15 do 25%).
 5. Samotný produkt ze zakysané smetany je zřídka schopen způsobit alergie, ale v masce jsou často zahrnuty další složky. I malý obsah takových složek může nepříznivě ovlivnit stav pokožky hlavy a na tom závisí také vzhled kudrlin. V tomto ohledu se důrazně doporučuje nejprve vyzkoušet masku ze zakysané smetany, kterou si sami vytvořili na vnitřní straně zápěstí. Pokud na pokožce nenastala žádná negativní reakce, lze směs použít i na vlasy.
 6. Stojí za zvážení skutečnost, že zakysaná smetana může vlasy poněkud zesvětlit, a proto při použití zakysané smetany na kadeře, které byly nedávno obarveny, musíte pochopit, jak moc se odstín po aplikaci masky změní. K tomu se maska ​​nejprve aplikuje na samostatný pramen.
 7. Když se vytvoří vlasová maska ​​se zakysanou smetanou, je vhodné všechny ingredience porazit mixérem. To je nezbytné, aby se zabránilo vzhledu hrudek.
 8. Masky ze zakysané smetany jsou univerzální, protože kadeře lze před aplikací umýt nebo je můžete nechat špinavé. Výsledek to nijak neovlivní. Jediné, co stojí za to, je prameny trochu navlhčit. Díky tomu bude možné rovnoměrně rozdělit zakysanou smetanu po celé délce vlasů.
 9. Zakysaná smetana může bezpečně ošetřit pokožku hlavy a vtírat ji i do kořínků. Tato maska ​​se aplikuje masážními, hladkými pohyby. Pomocí speciálního hřebenu můžete snadno a rychle distribuovat zakysanou smetanu po celé délce kudrlin. Pokud jde o tipy, je třeba je také hojně navlhčit připravenou hmotou.
 10. Všechny mléčné výrobky mají rády teplo, které probouzí aktivitu složek v nich obsažených. V tomto ohledu, po aplikaci masky ze zakysané smetany na hlavu, musíte ji zahřát tím, že si nasadíte sprchovou čepici a zabalíte hlavu do froté ručníku.
 11. Zakysaná smetana je považována za bezpečný produkt, a proto může být doba expozice masky z ní poměrně dlouhá. To je možné v situaci, kdy je produkt používán v čisté formě. Aktivně používejte zakysanou smetanu na vlasy v noci. Pokud se na složení vlasové masky podílejí i další složky, pak bude její doba působení omezena od 20 do 60 minut.
 12. Tento typ masky se snadno smyje teplou vodou a šamponem. Takové postupy lze provádět jednou nebo dvakrát týdně, ale ne více než 15 masek. Poté byste měli dát vlasům odpočinek nebo přejít na jiný základní produkt.

Pro normální vlasy. K přípravě takové masky ze zakysané smetany je třeba smíchat 2 lžíce zakysané smetany s 1 lžící citronové šťávy. Odebere se také půl lžičky oleje z pšeničných klíčků a přidá se do směsi. Tento recept pomůže co nejvíce posílit kadeře a zlepšit jejich metabolické procesy.

Pro suché vlasy. Takové masky se zakysanou smetanou na vlasy se připravují jednoduše. K tomu se rozdrtí malé avokádo a poté se smíchá se 3 lžičkami olivového oleje a 4 lžičkami zakysané smetany. Výsledná hmota se aplikuje na mokré vlasy po dobu 20-30 minut, poté se smyje. Použití takové masky zaručuje hydrataci a výživu velmi suchým pramenům.

Pánský střih pod hrncem (21 fotografií)

Kerastase olej na vlasy: jak dokazují recenze