Maska s vaječným žloutkem na vlasy: účel a výsledek

Žloutek je zdrojem různých mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Obsahuje také lecitin, který je považován za nepostradatelnou látku v procesu buněčné obnovy. Podílí se na procesech dodávání živin do buněk a jejich metabolismu. Vaječný žloutek je také silný antioxidant. Maska na vlasy z vaječného žloutku je zdravá a výživná.

Složky vaječného žloutku, které jsou dobré pro vlasy

  • Lecitin. Tato složka vaječného žloutku je považována za stavební materiál, díky kterému se obnovují poškozené buňky. Lecitin je schopen proniknout do každého vlasu a obnovit ho zevnitř. Navíc dokáže kadeře naplnit vlhkostí, urychlit jejich růst a zpomalit proces stárnutí. V důsledku toho budou prameny hedvábné, snadno se rozčesávají a získají zdravý lesk.
  • Vitamíny. Vaječný žloutek obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, které příznivě působí na zdraví kadeří. Patří mezi ně vitamíny B, E, A, D. Všechny tyto složky mohou pomoci posílit vlasové kořínky a zároveň zabránit ztrátě kudrlin. Vitamíny nacházející se ve vaječném žloutku jsou navíc považovány za výbornou prevenci proti lupům. Tyto látky také dodávají kadeřům pružnost, takže jejich tón je nasycenější a jasnější.
  • Aminokyseliny. Tyto látky jsou považovány za další poměrně cennou složku vaječného žloutku. Pokud jsou aminokyseliny ve výrobcích vlasové výživy neustále přítomny, pak vypadají vždy skvěle. Navíc se kadeře díky aminokyselinám stanou dlouhými a hustými.
  • Makro a mikroprvky. Na těchto složkách může také záviset zdraví pramene. V chemickém složení vaječného žloutku jsou látky jako: zinek, draslík, sodík, hořčík a fosfor. Hořčík vyživuje kadeře, zinek zlepšuje metabolické procesy, sodík a draslík zmírňují vypadávání vlasů a fosfor dodává kadeřům bohatost a pružnost. Proto jsou užitečné masky se žloutkem na vlasy.

Klíčová pravidla pro použití vaječného žloutku na vlasy

První věc, kterou musíte věnovat pozornost při vytváření masek z vaječného žloutku, je čerstvost a kvalita produktu. Čerstvé domácí vaječné žloutky mají maximální přínos a na tom může záviset to, jak tento produkt ovlivní prameny.

Chcete-li vytvořit kosmetiku na bázi žloutku, vyplatí se používat produkty při pokojové teplotě. V tomto ohledu je nutné předem vyndat vejce z lednice.

V době šlehání vaječného žloutku nemusíte používat mixéry a mixéry. Žloutky by se měly šlehat ručně metličkou nebo vidličkou.

Při míchání vaječného žloutku s ostatními složkami masky byste se měli ujistit, že produkt není příliš teplý. Pokud je toto pravidlo zanedbáno, žloutek může změnit svou vlastní strukturu, a proto ztratí svou účinnost.

Kosmetické kompozice na bázi vaječného žloutku, vytvořené doma, je důležité aplikovat na mírně vlhké nebo zcela suché vlasy. Pokud jsou kudrlinky při aplikaci masky mokré, hmota vyteče z hlavy.

Nejčastěji se maska ​​na vlasy s vaječným žloutkem nechává na vlasech 20-40 minut. Na hlavě si ho můžete nechat déle, ne však déle než 1 hodinu, protože žloutek je považován za organickou látku. V tomto ohledu se při delším pobytu na vlasech zhoršuje a získává nepříjemný zápach.

Poté, co je maska ​​na vlasy nanesena na hlavu, musí být pokryta plastovým sáčkem. Pokud dodržíte toto pravidlo, pak je mytí domácího léku z vlasů mnohem jednodušší. Aby se zabránilo srážení vaječného žloutku, maska ​​​​na vlasy se smyje studenou vodou.

Při samostatném vytváření masky na vlasy z vaječného žloutku byste měli zvážit i délku vlastních vlasů. Čím delší jsou kadeře, tím více přísad budete potřebovat. Hlavní věc, kterou je třeba pamatovat, je respektovat proporce.

Jak používat vaječný žloutek na lupy?

  • Recept 1. Je nutné smíchat 2 žloutky s citronovou šťávou a pár kapkami lopuchového oleje. Maska tohoto typu se jemně vtírá do pokožky hlavy a nechá se na vlasech působit asi 35-40 minut. Po nanesení masky na hlavu se na ni nasadí igelitový sáček a ručník. Tuto hmotu je žádoucí smýt horkou vodou, protože smýt olej z vlasů studenou vodou není snadné.
  • Recept 2. 1 vejce a 100 gramů přírodního jogurtu nebo kefíru vyšleháme do silné pěny. Poté se maska ​​opatrně vetře do vlasů a rozloží po jejich délce. Dále je hlava zabalena a hmota na vlasech se udržuje po dobu 35-40 minut. Poté je třeba vlasy umýt teplou vodou.

Efektivní masky s vaječným žloutkem na kadeře

  1. Pro suché vlasy. 1 žloutek důkladně promícháme s 1 lžičkou tekutého medu. Do této směsi se přidá malé množství ricinového, mandlového nebo lopuchového oleje. Maska tohoto typu je rovnoměrně rozložena po délce vlasů a na hlavu je nasazena voděodolná sprchová čepice. Doba expozice masky na vlasech není delší než hodinu, poté se smyje vodou.
  2. Pro růst vlasů. 2 lžíce suché hořčice se smíchají se stejným množstvím vody. Tam se také přidá 1,5 lžičky cukru a žloutek. Za zvážení stojí fakt, že čím více cukru přidáme, tím štiplavější bude účinek hořčice.
  3. Pro lesk kadeří. 1 polévková lžíce jedlé želatiny se zředí teplou vodou. Přidá se také 1 žloutek, 2 lžičky olivového oleje a 1 lžička medu. Všechny přísady se důkladně promíchají a hmota se aplikuje po celé délce vlasů. Když po nanesení masky uplyne 30-40 minut, lze ji omýt teplou vodou.
  4. Proti vypadávání vlasů. 2 žloutky smíchané se 2 lžícemi libovolného nosného oleje a 3 kapkami éteru. Taková maska ​​se aplikuje masážními pohyby na kořen hlavy, poté se rozdělí hřebenem po celé délce vlasů. Doba expozice takové směsi na hlavě je 15-20 minut.

Účesy s asymetrií: pohled zezadu (31 fotografií)

Olej na konečky vlasů: který je nejúčinnější?