Maska s mlékem na vlasy: nejlepší výživa pro kadeře

Mléčné výrobky obsahují obrovské množství bílkovin, které jsou zase považovány za základ struktury vlasů. Mléko je schopno odstranit všechny mikrotrhlinky a vyplnit zbytečné dutiny. Díky tomuto nástroji budou vlasy hladké, začnou odrážet světlo jasněji a také se stanou lesklejšími. Mléko navíc obsahuje vitamíny skupiny B, zejména kyselinu nikotinovou, která je považována za léčivou látku. Tyto prospěšné látky vlasy posílí, posílí jejich ochranné vlastnosti a také zabrání vzniku lupů. Kromě toho mléko vytváří na vlasech ochranný film, který chrání kadeře před řadou nepříznivých faktorů životního prostředí.

Jak správně používat masky na bázi mléka?

  • Aby byla maska ​​s mlékem na vlasy správně připravena a stala se lékem, je nutné pro takové účely používat pouze domácí mléko. Pokud to není po ruce, můžete si vzít mléko z obchodu, ale účinek na obnovu vlasů bude minimální.
  • Při ošetření vlasů různých typů stojí za to použít určité mléko. Tučný typ kadeřávek je vhodný pro péči o odstředěné kravské mléko. Pro suchý typ vlasů je nejlepší použít mastné kozí nebo kravské mléko.
  • Při vytváření vlasové masky není nutné brát studené mléko. Je důležité uvést jej do teplého stavu.
  • Maska mléka na vlasy se aplikuje od kořínků ke konečkům. Je také povoleno namáčet konce vlasů do mléčného výrobku nebo je vetřít do pokožky hlavy.
  • Je nutné držet takovou masku od 20 do 60 minut. Smývá se šamponem, stejně jako oplachování teplou vodou nebo odvarem z bylin.
  • Pro dosažení většího účinku je nutné aplikovat takový přípravek na vlasy dvakrát týdně. Tento typ procedury trvá 1-2 měsíce.

Jaké jsou recepty na vlasové masky s mlékem?

S medem. Je nutné zahřát 1 polévkovou lžíci přírodního medu ve vodní lázni a kombinovat ji se 3 polévkovými lžícemi mléka. Je důležité tuto kompozici zahustit přidáním 2 polévkových lžic ovesných vloček. Dále je hmota odeslána na teplé místo po dobu 30 minut, poté může být aplikována na kadeře. Poté, co je tato vlasová maska ​​s mlékem aplikována na hlavu, musíte ji zabalit a po půl hodině omýt kompozici z vlasů.

S vajíčkem. Pro vytvoření masky 2 polévkové lžíce. lžíce medu se chovají ve 100 mililitrech mléka. Přidá se tam i rozšlehaný žloutek. Hmota se musí důkladně promíchat a nalít do ní 1 lžíci olivového oleje. Taková maska ​​na mléčné vlasy se aplikuje na kořeny a rozloží se po celé délce kudrlin. Tuto masku můžete nechat na vlasech po dobu 40 minut, poté ji budete muset smýt teplou vodou.

S rostlinným olejem. Vezměte 1 lžíci lopuchového, ricinového a olivového oleje, které smíchejte se 3 lžícemi jogurtu. Tato směs by měla být zahřátá ve vodní lázni a aplikována na vlasy. Po 1 hodině po aplikaci se maska ​​smyje teplou vodou. Tato směs se doporučuje používat v přítomnosti suchých a poškozených kadeří.

S žitným chlebem. Tři kousky žitného chleba se zalijí 200 mililitry teplého mléka. Poté, co drobek nabobtná, přidá se k němu 1 polévková lžíce ricinového oleje. Tuto masku dobře promíchejte a naneste po celé délce pramene. Dále je hlava obalena teplým ručníkem a po 20 minutách můžete směs z hlavy omýt teplou vodou. Tuto kompozici používají ti, kteří se potýkají s problémem vypadávání vlasů.

Se solí. 100 mililitrů mléka se musí zahřát a zředit v něm 2 lžičkami soli. V tomto případě můžete použít jak obyčejnou, tak mořskou sůl. Tato kompozice se aplikuje po celé délce vlasů a zůstává na hlavě po dobu 10-15 minut.

Se šťávou z aloe. Je nutné kombinovat šťávu z aloe a mléko ve stejných poměrech. Do této směsi se přidá vaječný bílek a lžička koňaku. Poté se maska ​​důkladně promíchá a rozloží po celé délce vlasů. Nechte tuto masku 1 hodinu. Tento lék je vhodný pouze pro velmi mastné vlasy.

S citrónem. V dobře zahřátém mléce (v množství 100 mililitrů) přidejte lžičku citronové šťávy. Nápoj se srazí, poté přidejte 2 polévkové lžíce medu a naneste kompozici na vlasy, poté po 20 minutách smyjte. Tato maska ​​vám pomůže zbavit se lupů.

S droždím. Živé droždí (2 lžíce) rozpusťte v teplém mléce (6 lžic). Nechte na teplém místě vyzrát, poté přidejte rozehřátý med (2 lžičky) a naneste na vlasy. Po 30 minutách masku smyjte. Toto složení urychlí růst vlasů.

S hořčicí. Pivovarské droždí a cukr rozřeďte v mléce (vezměte jednu polévkovou lžíci droždí a cukru na 100 mililitrů). Po dozrání (asi po 15 minutách) přidejte do kompozice lžíci medu a 2 lžíce suché hořčice. Naneste masku po celé délce pramenů a nechte působit 20 minut a poté opláchněte teplou vodou.

S želatinou. 1 polévkovou lžíci želatiny rozpusťte ve 100 mililitrech teplého mléka. Pokud chcete, přidejte do masky několik kapek vitamínu A. Dobře promíchejte a naneste na vlasy. Po 30 minutách masku smyjte.

Gavrosh účes pro krátké vlasy (31 fotografií)

Tea tree olej na vlasy: použijte ve prospěch kadeří