Majonézová maska ​​na vlasy: recepty a funkce

Majonéza je považována nejen za lahodný doplněk omáček a salátů, ale také za skvělý produkt pro péči o vlasy. Masky na vlasy s majonézou jsou schopny rychle obnovit strukturu kudrlin, pečlivě se o ně starat od samotných kořenů až po špičky. Tento potravinářský produkt je také užitečný v přítomnosti křehkých, přesušených a poškozených vlasů. Neustálá a kompetentní domácí péče o vlasy s použitím majonézy je udrží zdravé po dlouhou dobu.

Vliv složek majonézy na kadeře

 1. Olej obsažený v majonéze hydratuje, vyživuje a obnovuje poškozené vlasy.
 2. Majonéza se také používá ke stimulaci růstu vlasů.
 3. Vejce, které je součástí majonézy, vytvoří na každém vlasu ochranu v podobě bariéry, a to zase sníží škodlivé účinky faktorů životního prostředí.
 4. Tento produkt je považován za užitečný pro suché vlasy, protože majonéza je překážkou pro štěpení konečků.
 5. Žloutek, který je v majonéze, dodá kadeřavkám všechny potřebné minerály a vitamíny.
 6. Majonéza udělá vlasy jemnější, objemnější a lesklejší.
 7. Tento produkt také vyhlazuje a zabraňuje zacuchávání.

Jaké jsou výhody majonézových masek pro vlasy?

Vlasy budou hedvábné, protože majonéza obsahuje rostlinný olej a kadeře prostřednictvím této složky dostávají maximální množství živin. Majonézová maska ​​na vlasy bude prospěšnější, pokud se použije na poškozené vlasy.

Majonéza také ochrání vaše vlasy před přímým slunečním zářením a každodenními stylingovými přípravky. Tento potravinářský výrobek obsahuje vaječný bílek a rostlinný olej, které v kombinaci obalí každý vlas a vytvoří tak tenký neviditelný film.

Při použití majonézové masky lze obnovit acidobazickou rovnováhu kudrlin. Vzhledem k tomu, že vlasy mají kyselé prostředí, při mytí běžným šamponem, stejně jako při použití stylingových přípravků, dochází k narušení rovnováhy. Výsledkem je, že vlasy jsou křehké a neposlušné. Ocet, který je v majonéze obsažen, pomůže obnovit správnou acidobazickou rovnováhu vlasů, čímž zlepší jejich stav.

Maska na vlasy s majonézou pomůže obnovit poškozené prameny. Při vystavení vaječných bílků se obnoví suché a lámavé vlasy. S použitím takové masky na vlasy se suché, porézní a křehké prameny stanou objemnými a lesklými.

Použití majonézy na vlasy: masky pro různé účely

 • Stimulace růstu vlasů. Pro přípravu masky se 3 lžíce majonézy smíchají s 1 lžící zahřátého lopuchového oleje. Tento nástroj musí být distribuován přes vlasy bez zaměření na kořen hlavy. Po nanesení masky na hlavu je pokryta filmem a froté ručníkem. Maska na hlavě by měla zůstat 30-40 minut. Poté vlasy důkladně opláchněte šamponem.
 • Se suchými vlasy a pro oživení jejich vzhledu. Takovou masku vytvoříte ze 2 lžic teplé majonézy a 2-3 žloutků. Směs by měla na vlasech působit minimálně 30 minut, poté je nutné ji důkladně smýt. Takový nástroj je zvláště dobrý v zimě, kdy jsou vlasy magnetizované a podléhají teplotním změnám.
 • Výživa a hydratace pramenů. Tato kompozice je vytvořena z 1 polévkové lžíce majonézy, 1 lžičky tekutého medu a 1 polévkové lžíce libovolného rostlinného oleje. Udržujte tuto masku na hlavě alespoň hodinu, poté je třeba ji smýt.
 • Proti lupům. Při vytváření masky se smíchá 1 lžíce majonézy, česneková šťáva, šťáva z aloe a 1 lžička medu. Maska tohoto typu se masážními pohyby vtírá do pokožky hlavy a smyje se nejdříve 20 minut po aplikaci.
 • Pro lesk a hladkost vlasů. Vytvořte takovou masku z 1 banánu, 1 lžičky mandlového, kokosového nebo lopuchového oleje a 3 lžic majonézy. Všechny komponenty jsou šlehané mixérem a aplikovány na prameny. Tento typ masky je nutné smýt po 30-60 minutách po aplikaci. Směs 1 polévkové lžíce majonézy a 1 lžičky avokádového oleje poskytuje přibližně stejný účinek.

Užitečné tipy pro použití majonézy na kadeře

 1. Majonézová maska ​​by měla být aplikována na vlasy v několika vrstvách.
 2. Udržujte na vlasech po dobu 30-40 minut.
 3. Majonézovou masku se vyplatí z vlasů smýt při použití šamponu nebo kondicionéru.
 4. Vlasy mohou být po aplikaci takové masky velmi mastné, a proto je po odstranění kompozice musíte několikrát opláchnout.
 5. Průběh ošetření vlasů tímto způsobem je 3x týdně po dobu jednoho měsíce.
 6. Při používání tohoto typu masky neexistují žádná zvláštní opatření. Hlavní věc je nepřehánět to na hlavě, zvláště pokud obsahuje hořčičný prášek.
 7. Do připravené směsi majonézy můžete přidat i nasekané avokádo, protože to vlasům dodá lesk. Pokud do majonézové masky přidáte esenciální oleje, budete moci obnovit práci vlasových folikulů. Lámavost a vypadávání vlasů je možné odstranit přidáním česneku do vlasové majonézy. Maska tohoto typu je neméně užitečná.

Krátké střihy pro ženy 30 let (28 fotografií)

Určujeme, které účesy pro dlouhé husté vlasy jsou vhodné pro dívky