Kvasnicové masky na vlasy

Domácí kvasnicové vlasové masky si mohou účinně poradit s mnoha různými problémy pokožky hlavy. Kvasinky pozitivně ovlivňují jak vnější stav vlasů, tak jejich vnitřní zdraví. A možná je to jen díky unikátnímu chemickému složení masek na bázi kvasinek.

Jaké jsou výhody droždí pro vlasy?

Tento zázračný přípravek zabraňuje vytěsňování vody z vlasových buněk, což je zvláště důležité v horkých létech. Všechny pozitivní aspekty lze dosáhnout pouze díky přítomnosti vitamínů B, K, E, bílkovin v kvasnicích a také mikroelementů, jako je zinek, měď, hořčík, fosfor, vápník.

Kvasinky jsou také prospěšné pro růst vlasů. Tento produkt se zvláště aktivně používá ke zvýšení růstu vlasů a obsah vitamínu PP a B1 v kvasnicích pomáhá dosáhnout podobného účinku. Tyto vitamíny jsou schopny zvýšit průtok krve do vlasových folikulů, a tím poskytnout kadeřím potřebné vitamíny a živiny.

Kvasinky udělají vlasy lesklé. Při nedostatku vitaminu B2 mohou kadeře blednout, ztrácet objem a lesk. Kvasinky pomohou nahradit nedostatek vitamínu B2, a proto je důležité je používat jako vlasové masky.

Při vypadávání vlasů je tento produkt také užitečný. Díky vysokému obsahu vitaminu B5 posílí droždí vlasové kořínky, díky čemuž lze výrazně omezit vypadávání vlasů. Kromě toho je tento vitamín schopen být zodpovědný za fungování mazových žláz a také snižuje nadměrnou mastnotu pokožky hlavy.

Suché droždí na vlasy pomůže vyrovnat se s takovým problémem, jako je vypadávání vlasů, zlepšit jejich strukturu, přidat elasticitu a také přispět k rychlému růstu kudrlin.

Jak správně používat masky na vlasy na bázi kvasnic?

Na první pohled se může zdát, že droždí je tak banální produkt, že s vytvářením masek na jejich základě nemohou být žádné problémy. Tento předpoklad je chybný.

 • Kvasinky pro vytvoření masky na vlasy mohou být jakékoli – suché i tekuté; jak ve formě briket, tak ve formě prášku; jak pivo, tak pekařství.
 • Masky na vlasy mohou obsahovat droždí, které bude muset být zředěno převařenou teplou vodou nebo jinou tekutinou, v závislosti na receptu. Nejčastěji 2 čajové lžičky přípravku potřebují 1 polévkovou lžíci tekutiny. Doba kvašení může být až hodinu. Během této doby by měla být směs hnětena, abyste později nemuseli odstraňovat kousky droždí z vlastních vlasů.
 • Nejprve byste měli otestovat kvasinkovou masku na přítomnost individuální nesnášenlivosti u ženy.
 • Takové masky se aplikují pouze na čisté vlasy, které po umytí neměly čas úplně vyschnout. Nejprve promasírujte pokožku hlavy a poté pomocí hřebenu masku rozetřete po vlasech. Nezapomeňte poté udržovat hlavu v teple.
 • Při smývání kvasnicové masky použijte šampon a teplou vodu.
 • Doba trvání takového postupu bude záviset na složkách, které jsou v masce na vlasy. Přibližně to trvá 20-40 minut.
 • Je důležité vyrábět takové masky s frekvencí – 1krát za 7 dní po dobu 2 měsíců.
 • Při použití droždí na vlasy můžete zabránit vzniku jakýchkoli vedlejších účinků, a aby se tomu zabránilo, je důležité se řídit radami profesionálů.

Pro maximální účinek jsou masky s kvasinkami na vlasy vyráběny pomocí speciální technologie a s využitím doporučení odborníků.

Technologie nanášení vlasové masky s kvasinkami na hlavu

 1. Před aplikací masky na vlasy byste je měli dobře umýt a trochu osušit ručníkem.
 2. Je důležité postupně nanášet masku: nejprve je pokožka hlavy natřena směsí v kruhovém pohybu, poté je distribuována po celé délce vlasů.
 3. Vzhledem k tomu, že hlavním procesem působení kvasinek je fermentace, je velmi důležité vytvořit pro to všechny potřebné podmínky. Masku aplikujte na vlasy pouze v teplé místnosti a hlavu zakryjte igelitovým sáčkem nebo froté ručníkem.
 4. Doba působení masky je u každého receptu jiná. To je odůvodněno skutečností, že do směsi se přidávají další složky pro kadeře, které mohou zpomalit proces fermentace. Průměrně je časový interval působení masky na vlasy cca 40 minut.
 5. Po nanesení kvasnicové směsi si musíte vlasy umýt pouze teplou vodou a citronovou šťávou. Tato kombinace zvyšuje účinnost konkrétní masky. Kromě toho můžete použít šampon, což je zvláště nutné v případech, kdy jsou v receptu na vytvoření masky další přísady typu oleje.
 6. Účinek masky na bázi kvasnic se zvýší při dodatečném oplachování vlasů bylinnými tinkturami.
 7. Průběh léčby kudrlin pomocí kvasnicových masek trvá asi 2 měsíce s frekvencí použití 1krát týdně.

Maska s kvasnicemi na vlasy poskytne maximální účinek, pokud ji použijete v souladu se všemi pravidly pro tvorbu a použití drogy.

Kefírovo-kvasinková maska ​​na vlasy

Kefír i droždí jsou samy o sobě opravdovou spíží zdraví a se schopností správně kombinovat tyto složky dokážete zázraky. To si budete moci ověřit, pokud si vytvoříte kefírovo-kvasinkovou vlasovou masku, která je určena nejen pro růst kudrlin, ale také pro zvětšení objemu a výživu vlasové linie.

Vytvořit takovou masku na vlasy z droždí je velmi jednoduché. Budete potřebovat lžíci lisovaného droždí, které je třeba předem rozdrtit na malé drobky. Poté se nalijí 30 ml teplého kefíru. Poté se směs rozdrtí do stavu husté zakysané smetany. V tomto složení by neměly být žádné hrudky. Pro takovou masku je důležitá jednotnost hmoty a přítomnost nahnědlého odstínu. Přidá se tam i trocha zakysané smetany.

Pokud jsou ženské kadeře již mastné, pak by zakysaná smetana měla být 10%. Způsob aplikace takové masky se neliší od ostatních. Maska se nanáší podél dělící linie a pouze na umyté vlasy. Poté se vytvoří tepelný efekt. Chcete-li to provést, musíte zabalit hlavu plastovým obalem a zabalit ji teplým ručníkem. Udržujte tuto kompozici na vlasech po dobu 40 minut. Smyjte masku z vlasů teplou vodou.

O masce z kvasnic a kefíru můžete mluvit po dlouhou dobu, protože je považována za univerzální lék pro jakýkoli typ vlasů a její pozitivní vliv na stav kudrlin vás nenechá čekat.

Maska z kvasnic a medu pro aktivaci růstu kadeří

Při vytváření takové masky na vlasy se odebere lžíce čerstvého droždí a zředí se ve lžíci teplé vody. Přidá se také lžíce cukru a promíchá se. Dále se kompozice odstraní na teplém místě. O hodinu později se do masky přidá lžíce medu a 2 lžíce hořčičného prášku. Směs musí být důkladně promíchána.

Tento typ kvasinkové masky na vlasy se aplikuje pouze ke kořínkům. V tomto případě je důležité aktivně masírovat hlavu. Není nutné distribuovat výrobek po celé délce. Pokud má žena suché nebo roztřepené konečky od poloviny délky, měly by být chráněny před hořčicí s lopuchem nebo olivovým olejem. Po takovém postupu se budete muset zahřát potravinovou fólií a ručníkem. Bude to trvat přibližně hodinu. Tato kvasnicová maska ​​se provádí pouze jednou týdně.

Chcete-li vlasy více posílit, zapomeňte na vypadávání vlasů a zaznamenejte pozitivní efekt, doporučuje se aplikaci kvasnicové masky opakovat po dobu 1,5-2 měsíců.

Maska na vlasy z kvasnic a vajec

Kvasinky k vytvoření takové masky se nejlépe používají v suché formě. Nemusí se drtit, což bude při vytváření takové kompozice pohodlnější. Suché droždí se rychleji ředí teplou vodou a hustota směsi je podobná zakysané smetaně.

Jeden sáček droždí se zředí takovým množstvím vychlazené, ale převařené vody, což vám umožní získat směs požadované konzistence. Po smíchání droždí a vody přidejte 1 slepičí vejce. Kompozice by měla být míchána, dokud se neobjeví homogenní hmota.

Maska, která obsahuje vajíčko a droždí, by měla být na vlasech ponechána asi 40 minut. Je důležité vytvořit tepelný efekt, to znamená zabalit hlavu do ručníku. Poté se maska ​​smyje tekoucí vodou. Vaječná složka dodá vlasům lesk, obnoví jejich strukturu, stimuluje zrychlení růstu kadeří a také dodá účesu objem.

Kvasinková maska ​​s přídavkem vajec je nejjednodušší, ale nejúčinnější způsob výživy a růstu vlasů.

Maska proti šedi na bázi kvasnic

Nejoblíbenější kvasinková maska ​​na vlasy, jejíž receptury se dědí z generace na generaci, se rozšířila pomocí internetu. Tajemství masky je jednoduché: je důležité přidat do kvásku cibulovo-česnekovou hmotu.

Při vytváření takové masky pro kadeře se nejprve vyplatí zředit lžičku droždí do kašovitého stavu a umístit je na teplé místo na půl hodiny. Poté se do kompozice ve stejných poměrech přidá česneková a cibulová kaše, stejně jako lžíce rostlinného oleje. Maska nanesená na vlasy je izolovaná a po hodině lze hlavu omýt tekoucí vodou pomocí šamponu. Poté je důležité kadeře nejprve opláchnout vodou s malým množstvím jedlé sody a poté vodou s kyselinou citronovou nebo jablečným octem.

Maska na vlasy z kvasnic a hořčice

Tato maska ​​bude docela účinná, protože hořčice je schopna zvýšit krevní oběh a v důsledku toho mohou vlasové folikuly přijímat potřebné živiny, které se ve velkém množství nacházejí v kvasnicích. To zase v žádném případě neovlivní růst kudrlin.

Pro zahájení přípravy masky se jedna polévková lžíce cukru smíchá s vařenou vodou. Vzít to stojí trochu vody. Tam se také přidá jedna polévková lžíce droždí. Výsledná směs se nechá asi hodinu v teplé místnosti. Po uplynutí této doby by měla být do kompozice přidána jedna polévková lžíce medu a dvě čajové lžičky suché hořčice. Je třeba upozornit, že v žádném případě není suchá hořčice nahrazena tekutinou. Tento typ masky by se měl nanášet pouze ke kořínkům vlasů, které se pak zakryjí igelitovým sáčkem a ručníkem.

Existuje několik upozornění ohledně použití této masky.

 • Maska může být trochu problém, protože vzorec pálí pokožku hlavy. Nejlepší interval pro tuto masku je půl hodiny
 • Po použití směsi za 8-10 dní pro takovou masku bude stačit. Při nedodržení tohoto pravidla může dojít k popálení vlasového folikulu, může se objevit i suchost a podráždění pokožky hlavy. Někdy vlasy po takové masce začnou vypadávat.

Maska bude mít pozitivní účinek, ale neměli byste ji zneužívat.

Rychlá kvasnicová maska

V procesu přípravy rychlé masky na vlasy na bázi droždí byste měli nejprve zředit droždí v teplé vodě a poté do něj okamžitě přidat tinkturu z červené papriky. Maska tohoto typu se aplikuje pouze na kořen hlavy a nechá se 20 minut stárnout. Aktivní složkou v tomto případě bude přesně tinktura, což zkracuje dobu, po kterou je kompozice na hlavě.

Takový nástroj je schopen stimulovat vlasové folikuly k růstu, posilovat je a také normalizovat rovnováhu tuku. Pokud má žena suché vlasy, přidává se do masky také lžíce kosmetického oleje. Tato směs pro objem vlasů je skvělou alternativou k hotové a drahé kosmetice.

Jediná věc, na kterou je důležité nezapomenout při vytváření masky z pepřové a kvasnicové tinktury, je, že tato hmota může výrazně zvýšit objem. V tomto ohledu stojí za to okamžitě se postarat o prostornou nádobu. Nejprve můžete pomocí takové masky na vlasy experimentovat a vyzkoušet několik receptů a postupně zvýrazňovat ty nejpřijatelnější pro sebe. Nejlepší je provádět takové postupy ne více než 1krát za 7-10 dní. Pouze ve výjimečných případech se frekvence procedur zvyšuje na 2x týdně.

Pokud masky na bázi kvasnic nebyly dříve vyzkoušeny, pak je při prvním použití lepší zkrátit dobu, po kterou jsou drženy na kadeřích, a sledovat reakci.

Zvažujeme střihy pro krátké vlasy s fotografií

Objemový cop (34 fotografií) – Pro růst vlasů