Kefírové vlasové masky: které jsou nejúčinnější?

Kefír je považován za chutný a zdravý fermentovaný mléčný nápoj, ale jeho přínosy nespočívají pouze ve zlepšení střevní mikroflóry. Nepostradatelným zdrojem kyseliny mléčné, bílkovin a vitamínu B jsou kefírové masky. Pro vlasy je tento typ masky prospěšný i díky tomu, že obsahuje vápník a kvasinky. V tomto ohledu může být takový potravinový produkt také použit k odstranění vypadávání vlasů, normalizaci mastnoty a dodání měkkosti a poslušnosti vlasů.

Výhody kefíru pro kadeře

 • Obsahuje houby mléčného kvašení, které mohou pomoci zlepšit metabolismus a krevní oběh. Proto, pokud se pravidelně používá kefírová maska ​​na vlasy, začnou růst rychleji a mastnota pokožky hlavy se normalizuje.
 • Kefír je nejlepší produkt pro použití na mastné vlasy. Díky unikátnímu složení tento přípravek normalizuje mastnotu a při stálém používání odstraňuje lupy a seboreu. Proti lupům lze kefír použít jak ve formě masky, tak jednoduše jako oplach po umytí vlasů.
 • Protein je považován za klíčovou složku, ze které se skládají vlasy. A právě on je hlavní složkou kefíru. V tomto ohledu tento potravinářský výrobek posiluje kadeře, obnovuje jejich strukturu a zabraňuje vzniku roztřepených konečků.
 • Pokud použijete kefír, zůstane na povrchu vlasů mikrofilm, který je ochrání před negativním vlivem faktorů prostředí.
 • Pokud si vlasy umyjete kefírem, pak vytvoří optimální vyživující a hydratační prostředí, které se nikdy nevytváří při použití chemikálií.
 • Složení kefíru obsahuje velké množství vápníku, který je nepostradatelnou složkou pro ženské vlasy. Je zvláště užitečné používat kefír pro kadeře v procesu porodu dítěte a v dospělosti.
 • Příznivé vlastnosti kefíru nebyly vynalezeny reklamními společnostmi, byly prokázány staletými zkušenostmi s používáním produktu a laboratorními studiemi. Aby použití tohoto produktu přineslo maximální užitek, stojí za to pochopit, jak je tato nebo ta kefírová maska ​​​​na vlasy správně připravena.

Seznam kefírových vlasových masek, které dávají pozitivní účinek

 • Kefír + kakao + vejce. Takové kefírové vlasové masky je posilují, dodávají jim lesk a urychlují jejich růst. Tento typ masky lze snadno vytvořit. K tomu se lžička kakaa zředí ve vodě, aby se získala hustá kaše. Dále se 1 žloutek rozšlehá mixérem a spojí se s kakaem. Výsledná hmota musí být nalita třetí částí sklenice kefíru. Poté lze masku nanést na vlasy a lehce ji vetřít do vlasové a kořenové části. Nahoře si budete muset nasadit klobouk a na něj froté ručník. Doba trvání takových manipulací je půl hodiny. Na závěr si vlasy dobře umyjte.

 • Kefír + listy kopřivy. Zvláštního účinku lze touto maskou dosáhnout na jaře, kdy jsou listy kopřivy ještě mladé a obsahují mnoho účinných látek. V zimě se dají kopřivy koupit v lékárně. Recept na takovou kefírovou masku je jednoduchý. Listy kopřivy se zalijí vroucí vodou v termosce a hodinu se louhují. Dále je důležité tekutinu ochladit přidáním sklenice čerstvého kefíru. Pokud jsou vlasy ženy suché, pak je nejlepší vzít kefír, který má vysoký obsah tuku. Aplikujte tuto masku na čisté vlasy. Na hlavě vydrží hodinu.
 • Kefír + droždí + cukr. Úkolem této kefírové masky na vlasy je dodat kadeřím energii, objem a také urychlit jejich růst. K přípravě takové masky budete muset vzít půl sklenice kefíru, 1 lžičku droždí a 1 lžičku cukru. Poté, co mohou být všechny přísady smíchány, je směs odeslána do vodní lázně na mírném ohni a zahřívá se, dokud se neobjeví pěna. Jakmile se objeví pěna, hmota se odstraní z ohně, ochladí se a aplikuje se na vlasy s expozicí 45 minut. To je doba, kterou kvásek potřebuje k tomu, aby fungoval naplno. Maska se smývá z hlavy pouze teplou vodou.

 • Kefír + med. Při kombinaci medu a kefíru ve vlasových maskách si můžete všimnout pozitivního účinku. Existuje jednoduchá kefírová maska, která se velmi snadno připravuje. K tomu se třetina sklenice kefíru smíchá s lžící medu. Do takové masky můžete přidat i lžíci ricinového nebo lopuchového oleje. Tím jen umocníte účinek v tom, že vlasy budou chráněny před vypadáváním a urychlí se jejich růst. Udržet takové kefírové masky v kombinaci s medem na vlasech trvá půl hodiny, poté se při použití šamponu smyjí.

Vlastnosti použití kefíru na vlasy

Pokud mluvíme o aplikaci kefíru v jeho čisté formě, pak se tento fermentovaný mléčný nápoj vtírá do hlavy a vlasů. Takové manipulace musí být prováděny alespoň dvakrát týdně. Před aplikací kefíru na hlavu by se měl zahřát na 35-40 stupňů a poté 10 sekund porazit mixérem.

Pro zvýšení účinnosti kefírových masek na vlasy je důležité, aby vytvořily teplé prostředí. K tomu je důležité po nanesení masky na vlasy zahřát hlavu igelitem a ručníkem nebo šátkem. 30 minut po aplikaci kefírové masky je třeba ji omýt.

Po vypršení masky je důležité ji z vlasů smýt šamponem a kondicionérem. Pokud na vlasech cítíte nepříjemný kyselý zápach, pak si můžete připravit roztok ze 2 litrů teplé filtrované vody a 30 mililitrů citronové šťávy. Tato tekutina bude muset vlasy opláchnout bez oplachování nebo přirozeného sušení.

Účes Aurora pro krátké vlasy (25 fotografií)

Styling dlouhých vlasů na fotce a v reálu