Kávová maska ​​na vlasy: vlastnosti a účinek

Kofein má povzbuzující účinek na organismus nejen po ránu. Čerstvě namletá kávová zrna jsou výborným základem nejen pro aromatický nápoj, ale také pro vytvoření směsi, díky které budou vaše vlasy krásné a zdravé. Kávové masky na vlasy mají pozitivní vlastnosti. Tonizují pokožku, posilují kořen hlavy a používají se také ve formě barviva.

Výhody používání kávy na vlasy

 • při použití kávy se ztráta pramenů zpomaluje a někdy se úplně zastaví;
 • káva dělá kadeře pružnějšími;
 • tento nápoj jemně čistí pokožku hlavy a také smývá zbytky stylingových přípravků a prach;
 • káva posiluje kořen hlavy, stimuluje činnost vlasových folikulů;
 • při použití kávy na vlasy se jejich růst zrychluje;
 • křehkost pramene je snížena a roztřepené konce jsou odstraněny, pokud používáte kávu;
 • káva poskytuje ochranu před ultrafialovými paprsky a před změnami teploty;
 • pomocí kávových masek se zesílí účinky terapeutických šamponů;
 • káva pozitivně ovlivňuje tón kudrlin, čímž je více nasycená;
 • ztracená síla vlákna se obnoví použitím povzbuzujícího nápoje;
 • když jsou kadeře vystaveny kávě, stanou se měkkými a hedvábnými.

Pravidla pro použití kávové masky pro kadeře

 1. Jakákoli kávová maska ​​na vlasy je připravena pouze na základě jejího přirozeného vzhledu. K tomu stojí za to vybrat odrůdy ověřené zkušenostmi. Nejlepší je, když je káva zakoupená v zrnkách. K vytvoření vlasových masek můžete použít i hustý povzbuzující nápoj, ale to je možné pouze v případě, že do kávy nebyl přidán cukr a mléko.
 2. Kávová maska ​​na vlasy je vhodná pro ty dívky, které trpí suchostí, vypadáváním vlasů a pomalým růstem vlasů.
 3. Při používání kávy může dojít k alergii, a proto se před použitím domácí masky na bázi kávy vyplatí otestovat citlivost pokožky. K tomu je třeba po přípravě masky podle vybraného receptu nanést trochu výsledné hmoty na kůži za uchem a po 10 minutách omýt. Pokud tento postup nezpůsobuje svědění a zarudnutí, pak lze připravenou masku použít i na vlasy.
 4. Složení kávy vytvořené podle receptury je nutné vtírat do kořene hlavy. Pokud jde o rozložení masky po celé délce kadeří, je to volitelné.
 5. Kávový vlasový přípravek se používá pouze na špinavé vlasy. Udržování masky založené na takovém přírodním produktu na hlavě po dobu 10 minut, musí být omyto šamponem.
 6. Pro ty ženy, které chtějí mít na vlasech hluboký tón, je kávová maska ​​na vlasy prostě nepostradatelným nástrojem. Na rozdíl od henny se smývá a při následném barvení se nestává překážkou pro fixaci barviva.
 7. Efekt nanesené vlasové masky zesiluje skleníkový efekt, který může vzniknout při použití polyethylenu a teplého froté ručníku.

Populární recepty na kávové masky

Pro barvení vlasů. 2 polévkové lžíce bezbarvé henny se zalijí vodou při pokojové teplotě. Výsledkem by měla být kašovitá hmota. Vzniklou směs rozšleháme se 2 lžícemi kávové sedliny a necháme 30 minut louhovat pod pokličkou. Tento typ masky je nejlepší z barviv vytvořených doma.

Pro růst vlasů. 2 polévkové lžíce mletých kávových zrn se uvaří ve 100 ml vývaru. Poměry lze měnit v závislosti na tloušťce a délce vlasů. Připravená hustá hmota zbývající na dně šálku by měla být rozložena po celé délce pramene. Doba působení této masky je od 30 minut do 1 hodiny.

Pro lesk vlasů. 3-4 polévkové lžíce kávy se uvaří ve 100 ml horkého mléka. Po úplném vychladnutí hmoty je třeba přidat lžíci medu. Kávovou masku na vlasy lze aplikovat na celou délku vlasů, zejména na pokožku hlavy. Je nutné udržovat takovou směs na vlasech od 30 minut do 1 hodiny.

Pro čištění vlasů. Kávová sedlina se důkladně promíchá s balzámem, poté se do kompozice přidá ylang-ylangový olej a sůl. Směs je dobře promíchána. Dále se hlava důkladně umyje šamponem a poté se polovina masky aplikuje na kořeny vlasů. Druhá polovina je rozložena po délce vlasů.

Proti lupům. Vaječný žloutek se oddělí od bílkovin a dobře se prošlehá. Poté se do směsi přidá kávová sedlina a éterické oleje. Hmota se dobře promíchá a aplikuje se na pokožku hlavy třením do pokožky. Tento typ masky se udržuje na hlavě po dobu 20-30 minut. Opláchněte ji z hlavy mírně teplou vodou bez použití šamponu.

Pro zvlhčení vlasů. Pro vytvoření masky se smíchá 100 ml teplého olivového oleje a 2 lžíce kávy. Udržujte směs na hlavě ne déle než 30 minut.

Pro posílení vlasů. 2 lžíce kávy smícháme s 1 lžící cibulové šťávy. Přidá se také 1 polévková lžíce medu a lopuchového oleje. Takovou masku musíte mít na hlavě po dobu 30 minut, poté se hmota smyje vodou a citronovou šťávou.

Účesy pro chlapce 16 let (33 fotografií)

Studujeme nejlepší střihy s ofinou pro dlouhé vlasy: fotografie a techniky