Jemnosti vytváření a používání vaječné vlasové masky

Kuřecí vejce mají vysoký obsah užitečných minerálních solí a vitamínů, které jsou tak nezbytné pro růst zdravých kadeří. Aminokyseliny, které jsou ve složení vajíčka, zabrání svědění pokožky hlavy a lupům. Vlasové masky založené na tomto potravinářském produktu pomohou obnovit poškozené vlasy, které byly pravidelně barveny. Vysoké procento bílkovin obnoví vlasové folikuly, stimuluje růst kudrlin, uhlazuje je a dodává jim neuvěřitelný lesk.

Kdy byste měli použít vajíčkovou macu na vlasy?

  • pokud vlasy ztratily svůj jas a staly se bez života;
  • pokud vlasy přestanou růst;
  • pokud jsou přítomny roztřepené konečky;
  • pokud je pokožka hlavy velmi suchá;
  • pokud mazové žlázy vylučují sekreci dostatečně intenzivně;
  • pokud jsou na hlavě lupy.

Jaká je výhoda vaječné masky pro kadeře?

Vaječná vlasová maska ​​je mezi ženami známý kosmetický přípravek pro péči o vlasy. Velkou roli ve složení přírodní kosmetiky hraje vajíčko. Tento produkt je neuvěřitelně užitečný, protože obsahuje vitamíny A, B a D, stejně jako mnoho aminokyselin potřebných pro tělo. Kromě toho je vaječný protein považován za přírodní protein, který je nazýván klíčovým stavebním kamenem pro vlákna.

Maska na vlasy z křepelčích vajec pozoruhodně posiluje vlasy, dělá je hedvábnější a zdravější. Zároveň taková kosmetika není o nic méně užitečná a obsahuje velké množství živin. Při vytváření masek je nejlepší dát přednost malým vejcím, protože pokud je produkt získán od mladých slepic, má více výhod. Pokud je obtížné získat přírodní domácí vejce, pak si pro masku můžete vzít obyčejná vejce, která se prodávají v obchodech.

Vaječná kosmetika je nepostradatelnou a užitečnou metodou úpravy vlasů. Navíc je to přirozený způsob, jak zacelit kadeře. Vaječný bílek obnovuje i ty nejjemnější a nejkřehčí chloupky a zároveň urychluje jejich růst. Také vlasy s takovou kosmetikou budou zdravější a získají přirozený lesk. Vejce v maskách navíc vyhlazují šupinky chloupků, čímž je léčí. Vlasová kosmetika z vajec vytvoří spolehlivou ochranu pokožce i vlasům.

Nejaktuálnější recepty na vlasové masky na bázi vajec

  1. Med + vejce. Do homogenní hmoty se smíchá 1 vejce a 1 lžička medu. Tato směs bude muset namazat kadeře. Doba expozice takové masky na hlavě je asi 40 minut. Poté je třeba vlasy opláchnout teplou vodou.
  2. Tinktura medu + vejce + pepř. K přípravě vlasové masky je třeba smíchat 2 lžíce medu, 2 vejce a 1 lžičku pepřové tinktury. Délka této procedury je 30 minut. Maska se smývá z hlavy pouze teplou vodou. Taková vaječná maska ​​na vlasy se používá 1krát za 10 dní ke stimulaci krevního oběhu, k růstu kadeří a ke snížení ztráty pramenů.
  3. Koňak + vejce. Na samém začátku přípravy masky je nutné oddělit žloutek od bílkoviny. Do žloutku se přidají 3 kapky levandulového oleje a 1 lžíce koňaku. Naneste takovou masku na vlasy po celé délce vlasů a na kořen hlavy. Držte masku na hlavě asi 30 minut. Dále se prameny umyjí pod tekoucí vodou. Šampon se nesmí používat. Na konci procedury stojí za to opláchnout vlasy limetkovým odvarem.
  4. Kefír + vejce. K přípravě masky je třeba vzít 1 sklenici kefíru a 1 vejce. Tyto přísady jsou důkladně promíchány. Dále se směs aplikuje na suché a čisté vlasy. Doba působení masky je 30 minut. Tento postup se provádí ne více než jednou týdně. Tento typ masky normalizuje práci mazových žláz.

Jaké proteinové masky prospívají vlasům?

Dívky, které mají problémy s růstem vlasů, mohou použít banánovou a pivní proteinovou masku. K jeho vytvoření je třeba vzít 1 bílek a smíchat jej s malým banánem a 100 mililitry živého piva. Tato terapeutická kompozice se šlehá mixérem. Pro posílení účinku se tam přidává i trochu medu. Taková maska ​​by měla být rozložena po celé délce vlasů a následně zabalit hlavu ručníkem. Tuto masku si budete muset nechat na hlavě několik hodin.

Terapeutická maska ​​s dimexidem a proteinem je považována za docela populární. Tato vlasová maska ​​dokáže probudit spící folikuly. Vajíčko zároveň udělá vlasy silnější a hustší. Při vytváření této užitečné domácí masky se 1 čajová lžička dimexidu smíchá s jednou ampulí vitamínu E, 1 bílkem a 15 mililitry olivového nebo lopuchového oleje. Výsledná kompozice bude muset být zahřátá ve vodní lázni a aplikována na kadeře s expozicí na hlavě po dobu jedné hodiny.

Pánský účes Hitlerjugend (23 fotografií)

Existují nějaké výhody jojobového oleje pro vlasy?