Jaké účesy pro krátké vlasy mohou děti dělat?

Dětské vlasy jsou skvělým polem pro kreativní nápady rodičů. Stojí za to použít trochu fantazie a dovedností a budete moci vytvořit opravdová mistrovská díla vlastníma rukama, i když jsou prameny krátké. A ne vždy se vyplatí tomu věnovat spoustu času. Je důležité nezapomenout na rozmanitost stylingových doplňků, které vám umožní rychle a efektivně upravit neposlušné vlásky vašeho dítěte. Dívky z raného dětství by se měly cítit neodolatelně a zvyknout si na potřebu každodenní péče o vlastní kadeře. A hlavním úkolem rodičů zároveň bude asistovat dítěti při výběru takových účesů, které budou pohodlné, praktické a zároveň krásné.

Účesy s rozpuštěnými krátkými vlasy

 • Bouffant. Tento účes pro krátké vlasy pro dítě začíná jednoduchým hladkým česáním čistých vlasů. Dále se v oblasti temene hlavy a po stranách vytvoří lehký bouffing horního zámku. Chcete-li to provést, stojí za to oddělit pramen střední tloušťky, zvednout jej a vytvořit lehkou hromadu hřebenem s hustými zuby. Poté se styling nastříká lakem a pramen se spustí. Bude se muset nechat pohladit. Tento proces se opakuje pro všechny ostatní prameny. Takový účes můžete ozdobit krásnou čelenkou nebo ozdobnými sponkami.
 • Nedbalost. Takové účesy pro krátké vlasy pro děti jsou vytvořeny na mokrých pramenech. Bude třeba je namazat pěnou nebo gelem ze speciální dětské série a načechrat. Stojí za to pamatovat na okamžik, kdy je důležité, aby takový styling dal krásný tvar. Styling je možné ozdobit krásným doplňkem.

Jak vytvořit drdol pro krátké dětské vlásky?

Na základě culíků můžete vytvořit několik originálních účesů s drdoly pro krátké vlasy. Takže například, abyste vytvořili drdol, nakonec gumičku obmotejte kolem ocasu, neměla by být úplně vytažená. To vám dá něco, co vypadá jako smyčka.

Paprsek lze vytvořit i jiným způsobem. K tomu se vlasy shromažďují v ohonu, který je zkroucený do turniketu a omotává se kolem základny. Poté je konec ocasu upevněn neviditelnou nebo klipsnou, která se také nazývá „krab“. Tímto způsobem musíte ze stejného počtu ocasů vytvořit mnoho svazků, které se budou střídavě kroutit do malých uzlů. Dále je tento typ účesu pro děti pro krátké vlasy zdoben krásnými doplňky, například sponkami.

Účesy pro krátké vlasy s culíky

 1. „Všude culíky.“ Nejjednodušší účesy pro krátké vlasy pro dítě jsou vytvořeny z culíků. Poměrně často můžete vidět dívky s legračními culíky na hlavě, které jsou upevněny vícebarevnými elastickými pásky nebo speciálními korálky s klipem. A tento účes lze vytvořit s malými kolíčky na prádlo-motýlky. Věnujte pozornost jednoduchosti a snadnosti vytváření tohoto účesu. Je krásný, protože je vhodný pro jakoukoli délku vlasů.
 2. „Drak“. Tento účes je vhodný pro jakoukoli délku vlasů, zejména pro krátké vlasy. Tvoří se na základě culíků, které jsou jeden po druhém fixovány gumičkami. K tomuto účelu můžete použít běžné silikonové gumičky. Tyto účesy pro děti s krátkými vlasy jsou jednoduché a krásné a hlavně vlasy příliš neutahujte, aby se dítě necítilo „utažené“, protože to může vést k dívčí bolesti hlavy.
 3. Oboustranný „Drak“. Tento účes se skládá z několika culíků, které jsou svázány na obou stranách hlavy. Při vytváření účesu dochází k rozchodu vlasů. Může být kudrnatá. Začněte tvořit culíky z přední části vlasů. Dále můžete jít do zadní části hlavy. Tento typ účesu je dokončen po připojení culíků v horní části hlavy. Chcete-li dodat stylingu hravost, můžete použít vícebarevné elastické pásky.

Fotka

Vytvoření čelenky z culíků na hlavě dítěte: projdeme kroky

 • Pro začátek se vyplatí prameny rozčesat. Dále se pěšinkou oddělí část vlasů, ze kterých bude vytvořen lem. Zbývající kadeře budou muset být odříznuty sponkou, aby nezasahovaly.
 • První pramen je oddělen o tloušťce ne větší než 1 cm od strany spodní části ucha na levé straně. Ocas by měl být lehce fixován elastickým páskem.
 • Dále se oddělí další pramen a pro něj je vybrán hotový ocas. Pokud je délka velmi krátká, jsou okraje prvního ocasu pokryty chlupy druhého vznikajícího ocasu. Účes je opět fixován gumičkou.
 • Při vytváření účesu stojí za to pohybovat se stejným způsobem podél dělení do stejného bodu na hlavě, ale na pravé straně.
 • Poslední pramen by měl být upevněn na tenčím culíku o tloušťce ne větší než 0,3-0,5 cm.
 • Pokud je ocasní část silně oddělena od celkového objemu vlasů, pak stojí za to ji upevnit pod dno s neviditelností.
 • Po vytvoření účesu stojí za to opravit volně povislé vlasy.

Návod krok za krokem, jak vytvořit jednoduché a krásné účesy pro dlouhé vlasy

Masky na vlasy s medem a skořicí