Jak vytvořit kaskádu střihů pro dlouhé vlasy?

Kaskádový střih je považován za jednu z nejoblíbenějších variant účesů pro dlouhé vlasy. Krokování a vrstvení zámku vám umožní dosáhnout výrazného efektu péče a nádhery na vašich vlasech a také ideálně zdůrazní všechny výhody dlouhých kadeří, pokud je uspořádáte v různých módních stylech.

Typ a hlavní rozdíly stříhání kaskády

Stříhací kaskáda pro dlouhé vlasy je vhodná pro mnoho žen a jejím hlavním rysem je, že konce vlasů jsou umístěny téměř po celé délce většiny pramenů, s výjimkou pouze horní části hlavy. Existuje několik typů kaskád, při jejichž výběru může kadeřník stavět na hustotě vlasů. Z krátkých vlasů nahoře se při vytváření takového střihu vytvoří hladký přechod na dlouhé prameny zespodu. Účes tohoto typu může poněkud připomínat žebřík, ale závažnost kroků může být jakákoli.

Kaskáda je schopna opravit obrysy obličeje. Bangs zároveň plní 2 funkce: slouží jako stylový prvek a koriguje tvar obličeje. Střihy pro dlouhé vlasy jsou všestranné a zároveň účinné. Kaskáda je právě takový účes.

Kaskáda stříhání na dlouhých vlasech s ofinou nevyžaduje složitý styl. Dodává se v odstupňované, klasické, dvouúrovňové a trhané verzi a je v souladu s různými technologiemi barvení. Kaskáda je pravidelně upravována přidáním módních detailů do účesu.

Fotka

Různé techniky pro vytvoření kaskády pro dlouhé vlasy: typy a popis

  1. Dvojitá kaskáda. Tato technika kaskádového střihu pro dlouhé vlasy je nejmódnější a nejkrásnější. Charakteristickým rysem tohoto účesu je střih po celé hlavě, a to nejen svisle. Dvojitá kaskáda působí objemně. Pokud se neustále staráte o kudrlinky, vypadá účes zajímavější než jakékoli jiné modely. Vrstvy kaskády dodají účesu splývavý vzhled. Tenké vlasy se tak stanou pouze bujnějšími a těžké vlasy budou světlejší. Nezbedné zámky s takovou kaskádou budou mít tvar, díky čemuž bude vytvořen dojem úplného pořádku. Dvojitá kaskáda se provádí nejen v přítomnosti dlouhých vlasů. Pro takový účes je důležité, aby vzadu nebylo velké množství krátkých kroků, protože v jiné situaci budou vlasy trčet v zadní části hlavy a dole se budou zdát velmi tenké. Je důležité vyhnout se obrovskému rozdílu v odstupňované délce horních a spodních pramenů. Velmi krátké korunové chloupky se obtížně upravují. Před zahájením kaskády účesů byste měli věnovat pozornost tvaru obličeje. Nejvíce ze všeho je dvojitá kaskáda vhodná pro úzký, protáhlý obličej.
  2. odstupňovaná kaskáda. Tento typ účesu se skládá z kroků, které jsou provedeny v hladkých a nepostřehnutelných přechodech. Pod pojmem odstupňovaný střih znamená kaskáda pro dlouhé vlasy stupňovitý řez konců pod určitým úhlem. Tuto techniku ​​obvykle používají ženy s bujnými vlasy. Pomocí této technologie není těžké vytvořit účes. Ženy s takovým účesem vypadají mladší, a proto to ženy ve věku často preferují. Účes pro dlouhé vlasy kaskáda s ofinou po vytvoření promoce vizuálně přidá objem vlasů. V tomto případě zůstane délka spodních vrstev nezměněna. Díky odstupňování se kadeře narovnají v požadovaném úhlu. Současně se krk vizuálně prodlouží a obraz ženy se stane elegantním.
  3. asymetrická kaskáda. Tato verze účesu se vyznačuje hladkým střídáním pramenů s různými délkami. Nahoře můžete kombinovat krátké a dlouhé kadeře. Originalitu střihu dodá úhel ztenčení, tvar ofiny a četnost gradace. Nemalou roli bude hrát i intenzita změny „kroků“. Zkracování pramene může začít od temene nebo od brady. Účesová kaskáda na dlouhých vlasech s ofinou, která je vytvořena asymetricky, bude vyhovovat dívkám s oválným nebo kulatým tvarem obličeje. Skryje otoky tváří. Model takové kaskády je také zdoben chytlavými detaily. Původní ofina a ostré rohy odlišují tento účes od jiných typů kaskády ze všech nejlépe. Jediným negativem takového střihu je potřeba každodenního stylingu.
  4. Otrhaná kaskáda. Tato variace kaskádového střihu je vhodná pro rebely a originální osobnosti. Charakteristickým rysem takového střihu je obrovský rozdíl v délce spodních a horních pramenů. Funkcí kaskády je změkčit nepravidelné obrysy a také skrýt vyčnívající lícní kosti. Takový účes bude vypadat krásně na rovných a vlnitých vlasech. Pokud máte kulatý obličej, budete potřebovat asymetrickou a prodlouženou ofinu. Na bocích lze vlasy vytáhnout, čímž se opticky prodlouží silueta. Natáčení vlasů v blízkosti obličeje je rozšíří. Váha brady skryje prameny zkroucené dovnitř. Krátké vlasy vytvoří objem, pokud prameny vysušíte od kořínků naruby, a po celé délce projdete žehličkou. Roztrhaná kaskáda vytvoří tajemný a okouzlující obraz. Technologie provádění takového střihu spočívá ve vytváření ostrých přechodů v krocích. Efekt „otrhanosti“ vytvoří nerovnoměrné hroty.

Postupný proces vytváření kaskády účesů pro dlouhé vlasy

  • Je nutné důkladně opláchnout hlavu pomocí balzámu a šamponu. S plochým hřebenem budete muset česat prameny po celé délce.
  • Ve středu oblasti temene hlavy, s hrotem, musíte oddělit pramen a odříznout jej podle požadované délky. Tento pramen se stane základem, ze kterého bude v budoucnu nutné udělat účes s nárůstem délky.
  • Všechny vlasy budou muset být rozděleny do zón horizontálně. Díky tomu bude proces řezání pramenů úspěšnější a jednodušší. Oříznutá oblast by měla zůstat a zbývající části by měly být přišpendleny sponkami do vlasů.
  • Postupně, pramen po pramenu, je třeba vlasy vytáhnout až k základně a odstřihnout.
  • Aby byly přechody jasnější, provádí se přesné lemování každého natržení.
  • Pro celistvost a jednotnost tohoto účesu se na vlasech vytváří ztenčení. Také dodává vlasům extra objem.

Zimní masky na vlasy udělají vaše vlasy krásnějšími a zdravějšími

Nejlepší stylingové možnosti pro krátké vlasy