Jak se čajovníkový esenciální olej používá na vlasy?

Zdravé a upravené vlasy jsou pro ženu skutečným štěstím. Když není dostatek materiálních prostředků na časté návštěvy kosmetických salonů, řeší se problémy s vlasy jiným způsobem. Vzhledem k tomu, že na vlasy dochází k fyzikálnímu a chemickému tlaku, dochází k jejich zhoršování, a proto je důležité, aby jim poskytovaly kompetentní péči. V těchto situacích se ženy často uchýlí k léčivé síle přírody, která jim pomáhá obnovit poškozené kadeře.

Jak používat tea tree olej pro zdraví vlasů?

  1. Přidejte do šamponů a produktů péče o vlasy. Nejjednodušší způsob, jak při použití oleje posílit vlasy a zbavit se lupů, je obohatit jím průmyslové balzámy, šampony a masky. Pro jednorázové použití stačí přidat 2 kapky éteru do produktu péče o vlasy. Aby se dostavil viditelný efekt, vyplatí se tuto metodu používat průběžně.
  2. Před spaním proveďte aromatické česání vlasů. Aroma česání zlepší strukturu vlasů, učiní je lesklými a zdravými, zbaví je roztřepených konečků a také eliminuje výskyt lupů a zastaví ztrátu kadeří, pokud použijete tea tree olej. Vlasový olej tohoto typu není to hlavní, ale zásadní nástroj pro tento postup. Při česání vlasů s aroma je také nutné vyloučit použití kovového nebo plastového hřebenu, protože zuby z umělých materiálů poškozují strukturu vlasů, vyvolávají elektrizování a také reagují s éterovými složkami. Je lepší dát přednost dřevěným hřebenům nebo masážnímu kartáči z přírodních štětin.
  3. Proveďte opláchnutí vlasů. 4-5 kapek oleje přidáme do litru teplé vody nebo odvaru z bylinek, zejména listů kopřivy, heřmánku nebo kořenů lopuchu.
  4. Umyjte si vlasy olejovým šamponem. K tomu se 3 kapky tea tree oleje rozpustí v množství šamponu, které se obvykle používá na jedno mytí vlasů.
  5. Přidejte tea tree olej do masky na vlasy z obchodu nebo do domácí masky. Komponenty takových masek mohou být vejce, droždí, mléčné výrobky, chléb.
  6. Připravte olejové kompozice z různých typů esterů a rostlinných olejů. Po přípravě se takové formulace aplikují na pokožku hlavy nebo po celé délce vlasů.

Základní pravidla pro použití esenciálního oleje z čajovníku

Pokud se esenciální olej z čajovníku na vlasy používá poprvé, pak by se měl používat v minimálním množství. To je důležité, protože je nemožné předvídat reakci těla na použití nového produktu.

Měly by tam být jen nízké koncentrace oleje. Tea tree oil by se rozhodně měl ředit nebo používat jako součást kombinovaných přípravků. Je to dáno tím, že celý přípravek působí negativně na oslabené vlasy.

Tento přírodní prostředek by měl být používán neustále. Olej z čajovníku na vlasy, jehož použití je různé, by měl být rostlinného původu. Nelze doufat v účinnost nápravy z jedné aplikace.

Nedoporučuje se snižovat koncentraci činidla. Při výborné snášenlivosti esteru by měl být aplikován v maximálních dávkách. To je důležité z hlediska antiseptického účinku, který má dávkově závislý charakter.

Na čisté a navlhčené vlasy naneste tea tree olej, který se na vlasy snadno používá. Toto doporučení má ryze praktické zaměření, protože jakýkoli olej je účinnější za přítomnosti vlhkého prostředí a hygienu musí dodržovat každá žena.

Neméně důležitá je expozice oleje na hlavě. Minimální doba, po kterou účinné složky tea tree oleje působí terapeuticky a antisepticky, je 20 minut. Toto je nejkratší doba, po kterou může být olej v kontaktu s vlasy.

Vždy stojí za to vzít v úvahu alergické reakce, které se kdy projevily. Pokud přírodní prostředky oslovily ženu na podráždění pokožky, pak by měl být éter čajovníku používán s extrémní opatrností a před prováděním procedur s ním je lepší poradit se s lékařem. Mělo by být také zřejmé, že tento typ produktu se dobře hodí k jakýmkoli mírně alkalickým nebo neutrálním produktům péče o vlasy.

Výroba vlasových masek s tea tree olejem

  • Žloutek + kalamusový prášek. Maska tohoto typu se používá pro posílení vlasů a pro stimulaci procesů regenerace kořenové zóny hlavy. Pro vytvoření kompozice se 1 žloutek smíchá s 20 gramy prášku z kalamusu a 7 kapkami oleje z čajovníku. Kompozice tohoto typu je homogenizována a aplikována na pokožku hlavy s expozicí 30 minut. Poté by se měl smýt neutrálním šamponem. Frekvence této procedury je 3x týdně.
  • Ovesné vločky + slunečnice. Tato maska ​​se používá k posílení kadeří. Ovesné vločky v množství 50 gramů musí být rozdrceny na prášek a smíchány s 30 ml slunečnicového oleje a 1 ml tea tree oleje. Kompozice tohoto typu se aplikuje s fixací na vlasy po dobu 25 minut dvakrát týdně po dobu 3 měsíců.
  • Kefír + med. Takové složky masky jsou schopny aktivovat antiseptický účinek oleje z čajovníku. Kompozice se připraví následovně: 20 ml. kefír se smíchá s 10 ml. med a 30 kapek esenciálního oleje. Všechny složky se přidají do 100 ml. broskvový nebo olivový olej a naneste na celou délku vlasů a vlasové pokožky s expozicí 30 minut. Frekvence aplikace této masky na vlasy je 2x týdně.

Estel maska ​​pro poškozené vlasy: bude mít účinek?

Dlouhé vlasy po 45 letech (20 fotek)