Hořčičná maska, jejíž recept na vlasy je jednoduchý, má léčivý účinek

Ve světě moderních technologií je těžké překvapit nějakými novinkami ohledně péče o vlasy. Novinkou není ani hořčičná maska, jejíž recept je pro vlasy poměrně jednoduchý. Dnes existuje mnoho různých receptů na přípravu masek na základě tohoto produktu, které pomohou vyrovnat se s problémem růstu vlasů, s výskytem lupů, sucha a dalších nedorozumění.

Pravidla používání domácích masek na vlasy s hořčičným práškem

hořčice
  1. Existuje šance na alergii na hořčičný prášek, a proto se před použitím takové masky rozhodně vyplatí provést předběžný test. K tomu je ohyb lokte nebo kůže za uchem namazána maskou a ponechána čtvrt hodiny. Pokud nenastanou žádné problémy, můžete s plnou důvěrou aplikovat masku na vlasy.
  2. Je důležité nepřeexponovat nápravu na hlavě. To může způsobit mnoho nežádoucích následků.
  3. Měli byste pečlivě naslouchat pocitům vlastního těla. Mírný pocit pálení je normou, ale těžké nepohodlí by nemělo být tolerováno. Je lepší okamžitě smýt masku z hlavy.
  4. K přípravě hořčičné masky byste neměli používat hotovou pastu, protože obsahuje přísady, které poškozují stav vlasů.
  5. Chcete-li vytvořit takovou masku, musíte si koupit pouze hořčičný prášek. Prodává se téměř v každé lékárně a cena je levná.
  6. Suchou hořčici je nutné ředit pouze teplou vodou. Horká a převařená voda může vyvolat uvolňování toxických esenciálních olejů, zatímco studená voda nepřinese žádný výsledek.
  7. Aplikujte hořčičnou masku pouze na znečištěné vlasy.
  8. V době expozice masky by měla být hlava izolována čepicí a po dokončení tohoto postupu nezapomeňte opláchnout prameny vodou okyselenou citronovou šťávou nebo octem.

Recept na hořčičnou masku s kefírem

Jedná se o hořčičnou vlasovou masku, jejíž receptura vám umožní navždy se rozloučit s roztřepenými konečky a také se zbavit nadměrného vypadávání vlasů. K přípravě takové masky je třeba smíchat 1 žloutek, 1 lžičku hořčičného prášku a 1 polévkovou lžíci. lžíci teplého kefíru.

Výsledná směs by měla být důkladně vtírána do pokožky hlavy. Vlasy budou muset být zabaleny do plastového sáčku a teplého ručníku. Po 30 minutách poté je nutné hořčičnou masku důkladně omýt vodou při pokojové teplotě. Použití šamponu v této situaci bude volitelné.

Recept na masku z kvasnicové hořčice

Hořčičně-drožďovou směs budete muset připravit s přidáním teplého mléka, ve kterém se rozpustí 1 lžička suchého droždí a stejné množství cukru. Hotovou tekutinu necháme na teplém místě 30 minut kvasit.

Po uplynutí této doby se také vyplatí přidat další 1 lžičku hořčičného prášku a malé množství skořice. Tím odstraníte nepříjemné kvasnicové aroma. Hořčičná maska ​​tohoto typu by měla být aplikována na vlasy po dobu 40-50 minut, poté důkladně opláchněte studenou vodou. Takový recept vám umožní nezahřívat vlasy, ale jen po dobu čekání na účinek masky na vlasy můžete vypít šálek horkého čaje.

Hořčičná maska ​​na bázi slunečnicového oleje proti suchým vlasům

Recept na hořčičnou masku pro tento typ vlasů zabrání vypadávání vlasů a podpoří růst. Chcete-li připravit takovou masku, musíte hořčičný prášek zředit v teplé vodě, přidat trochu cukru a jakýkoli rostlinný olej dostupný v domě.

Výsledná směs by měla být na vlasech alespoň 20 minut a teprve poté ji lze smýt teplou vodou a šamponem. Je povoleno smýt masku bez použití další kosmetiky.

Domácí masky na vlasy s hořčičným olejem

  • Hořčičný olej + červená paprika. Tento prostředek na bázi hořčice je vhodný pro ty nejodvážnější dámy, které chtějí mít dlouhé kadeře. Recept na masku na vlasy s hořčicí urychlí růst vlasů, takže budou silnější a hustší. Účinek takové masky lze zaznamenat poměrně rychle. V době přípravy masky se smíchají 2 lžičky hořčičného oleje, 1 lžička mleté ​​červené papriky a 5 lžiček přírodního tekutého medu. Připravená směs by měla být aplikována na mírně vlhké kadeře. Po 45 minutách poté důkladně opláchněte teplou vodou. Hlavní věc je, že hořčice nezůstává na pramenech. Při opakovaném mytí vlasů je důležité odstranit všechny složky masky.
  • Hořčičný olej + suché oddenky kopřivy. Tato hořčičná maska ​​úžasně obnovuje poškozené barvené vlasy a je považována za stimulátor růstu vlasů. K jeho vytvoření je třeba smíchat hořčičný olej a suché oddenky v poměru 1/2 a po 2 minutách směs zahřát ve vodní lázni. Dále se maska ​​přenese do skleněné nádoby a nechá se na tmavém místě po dobu jednoho týdne. Hotová maska ​​se aplikuje na prameny po dobu 15-20 minut, poté se smyje teplou vodou pomocí šamponu. Doporučuje se používat tento nástroj ne více než 3krát týdně.

Žehlení na plocho pro krátké vlasy: způsoby tvorby a výsledek

Ženské jednoduché účesy pro dlouhé vlasy: nápady pro módy