Efektivní způsoby použití rakytníkového oleje na vlasy

Při vnějším použití rakytníkového oleje se můžete zbavit takových problémů s vlasy, jako jsou: pomalý růst a ztráta pramenů, vzhled roztřepených konečků a zvýšená křehkost tyčového systému. Rakytníkový vlasový olej, jehož použití je důležité, přispěje k tomu, že se ve vlasovém stvolu objeví velké množství keratinu, který je zodpovědný za pevnost vlasů, za jejich přirozený lesk a za objem vlasů.

Použití rakytníkového oleje ve vlasových maskách

  1. Zotavení. Nejlepší regenerační účinek má rakytníkový olej v kombinaci s mandlovým olejem nebo avokádem. K tomu se smíchá 1 polévková lžíce každého z výše uvedených olejů a výsledná směs se zahřeje ve vodní lázni. Pro snadné nošení budou muset být kudrlinky shromážděny v ocasu, copu nebo drdolu. Hodinu po aplikaci je nutné takovou masku smýt.
  2. Na roztřepené konečky. Pokud máte problém s roztřepenými konečky, měli byste používat rakytníkový olej, jehož použití na vlasy je nejdůležitější podmínkou. Masku z olivového a rakytníkového oleje, mastné zakysané smetany a žloutku vytvoříte snadno. K tomu vezměte 2 lžíce olejů, které se smíchají. Přidá se tam i žloutek. Poslední složkou takové masky bude 1 polévková lžíce zakysané smetany. Díky němu můžete kontrolovat konzistenci vytvořeného vlasového produktu.
  3. Proti tuku. Pouze pro mastné typy pleti a kadeře je tato maska ​​na vlasy vhodná. Rakytníkový olej se odebírá v objemu 2 polévkových lžic a smíchá se s vaječným žloutkem a 5 kapkami rozmarýnového oleje. Výsledná kompozice musí být omyta z hlavy 30-60 minut po aplikaci.
  4. Proti lupům. Tato maska ​​je vytvořena na bázi rakytníku a olivového oleje. Dokonale si poradí s lupy, eliminuje podráždění a svědění a také zvlhčuje postižená místa na pokožce hlavy. Je povoleno to dělat i před každým šamponováním, ale je důležité to střídat s užíváním léků. Pro tento postup se odebírá olivový olej a rakytníkový olej na vlasy, jejichž použití má objem 2 polévkové lžíce, a vtírá se do pokožky hlavy po dobu 1-2 hodin před sprchou.

Tipy pro použití rakytníkových olejových masek na vlasy

  • domácí výrobky z rakytníkového oleje se připravují bezprostředně před použitím;
  • ve formulacích lékáren je důležité zkontrolovat datum expirace;
  • hmota vytvořená na bázi rakytníkového oleje by měla mít jednotnou konzistenci, a proto bude muset být velmi opatrně míchána;
  • je nutné aplikovat takovou léčivou kompozici na vlasy rukama; je důležité, aby pohyby byly masážní;
  • na vlastní žádost nemusíte prodlužovat dobu expozice rakytníkové olejové masky na hlavě, protože v jiné situaci můžete místo užitečného výsledku mít jen potíže;
  • jako výplach byste měli používat odvary z bylin, jako jsou: kopřiva nebo heřmánek.

Rakytníkový olej: jaké značky produktů jsou nejlepší?

Natura Siberica. Pod touto značkou vzniká široká škála kosmetických přípravků pro různé účely. Komplex rakytníku, který obsahuje další přírodní složky, poskytne kudrnám univerzální péči, dodá vlasům chybějící lesk a obnoví jejich strukturu. Kromě toho tento výrobce vyrábí i mnoho dalších kosmetických přípravků na bázi rakytníku, které doplňují účinek použití olejů.

Sibiřský produkt. Firma tohoto typu se řadí do role tvůrce přírodních produktů z piniových oříšků, ale mezi produkty jsou i produkty z rakytníku. Cena takových produktů může být vyšší než průměr, ale výrobce při výrobě olejů nepoužívá žádné další přísady. Rakytníkový výlisek se získává ručním lisováním a hotový výrobek neprochází procesem rafinace. To jsou zdravotní přínosy vlasů.

„Tajemství přírody“. Jedná se o slavnou značku specializující se na výrobu různých přírodních jedlých olejů. Mezi jejich velké produkty je také složení rakytníku, ve kterém nejsou žádné další nečistoty. Při výrobě takového oleje používá výrobce lisování za studena a produkty jsou vyráběny ve vysoce kvalitních skleněných nádobách, které zajistí dlouhou trvanlivost.

„olejový král“ V sortimentu takového výrobce je 13 druhů přírodních olejů, včetně rakytníku. Jako způsob výroby oleje se používá lisování za studena, které zajistí dlouhodobou konzervaci produktů. Tento rakytníkový olej se vyrábí ve skleněných lahvičkách o objemu 100 a 350 ml, což vám ušetří peníze, pokud potřebujete trochu rakytníkových výlisků.

Maska na roztřepené konečky: odrůdy a účinnost

Dlouhé bílé vlasy (28 fotek)